امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم ترویج فرهنگ خرید کالای ایرانی در جامعه تاکید کرد.

کد خبر: ۲۱۷۵۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۶

علی رستمیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از خرم‌آباد، بیان کرد: امسال توسط مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است و همه مردم و مسئولان در جهت عملیاتی شدن این مهم باید از تمام ظرفیت خود استفاده کنند.

وی ادامه داد: شاید اصلی‌ترین موضوع برای تحقق شعار سال را باید فرهنگ‌سازی برای خرید کالای ایرانی توسط مردم دانست، چرا که اکنون شاهد کم‌توجهی به این مقوله مهم هستیم و همین موضوع باعث شده تا تولید کنندگان کالاها خود را با برندهای خارجی وارد بازار کنند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در این راستا نقش اصحاب رسانه و صدا و سیما بسیار مهم است و امیدواریم امسال اقدامات مناسبتری انجام شود.

رستمیان در ادامه دومین عامل تحقق شعار سال را افزایش کیفیت کالاهای تولید داخل دانست و افزود: اگر انتظار داریم مردم کالاهای تولید داخل را خریداری کنند، تولیدکنندگان باید کیفیت محصولات خود را افزایش دهند.

وی عنوان کرد: در این راستا دستگاه‌های متولی امر افزایش کیفیت باید به وظایف خود عمل کنند، چرا که با کیفیت‌بخشی به محصولات تولید داخل می‌توان توان رقابت آنها با کالاهای خارجی را افزایش داد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نقش بسیار منفی قاچا کالا به داخل کشور در وضعیت اقتصادی کشور، افزود: متاسفانه اکنون ورود کالای قاچاق به کشور به عنوان یکی از مشکلات اساسی به شمار می‌رود باید در این راستا دستگاه‌های متولی به وظایف خود عمل کنند.

رستمیان بیان کرد: انتظار می‌رود دولت تسهیلات ارزان قیمت و مشوق‌های مناسبی برای تولیدکنندگان کالاهی ایرانی در نظر گیرد تا بتوان شرایط را برای بهبود وضعیت آنها مهیا کرد.

انتهای پیام/

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برچسب ها: کالای ایرانی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: