امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
یادداشت

روز سه شنبه 14 فروردین سی‌ان‌ان در گزارشی فاش کرد که ترامپ در گفت‌وگوی تلفنی با یکی از پادشاهان عرب خلیج فارس به او هشدار داد که در صورت خروج آمریکا از منطقه،آن‌ها نمی‌توانند دو هفته هم دوام بیاورند.

کد خبر: ۲۱۷۶۵
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۱

آرش احمدی قائم مقام صداوسیمای استان لرستان در ارتباط با مسائل منطقه‌ و وابستگی عربستان به غرب یادداشت کوتاهی به شرح زیر برای خبرگزاری فارس ارسال کرده است؛

(نگاه اول)

رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی 97/1/1 در مشهد مقدس بر این نکته تأکید کردند که دشمن به ما می‌گوید نمی‌توانید یا ندارید که ما اصرار داریم که ما می‌توانیم و دارا هستیم.

دشمن از ثروت‌ها و ظرفیت‌های ما آگاه است به همین دلیل است که می‌خواهد قیمومیت خود را بر این کشور اعمال کند.

اما جمهوری اسلامی توانست در مبارزه با سیاست‌های آمریکا پرچم عزت و اقتدار ملت ایران را در منطقه به اهتزاز درآورد و نقش مهمی در شکستن کمر تکفیری‌ها ایفا کند و این آمریکا بود که در مسائل منطقه به مقصود خود نرسید.

(نگاه دوم)

روز سه شنبه 14 فروردین سی‌ان‌ان در گزارشی فاش کرد که ترامپ در گفتگوی تلفنی با یکی از پادشاهان عرب خلیج فارس به او هشدار داد که در صورت خروج آمریکا از منطقه،آن‌ها نمی‌توانند دو هفته هم دوام بیاورند.

به نظر می‌رسد از همین مکالمهٔ کوتاه می‌توان فهمید که ستون‌های این حکومت‌های پادشاهی حاشیهٔ خلیج فارس چقدر لرزان و بی ثبات است و از عمق جان پذیرفته‌اند که نمی‌توانند و کاری از دستشان بر نمیآید.

در این شرایط است که باید به خودمان ببالیم که جمهوری اسلامی ایران 40 سال است به هیچ زورگویی و به هیچ ابرقدرتی باج نداده است و از اول تا آخر بر این شعار پای بند بوده که ما می‌توانیم و ما تا آخر ایستاده‌ایم.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: