یادداشت و تفسیر
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده یادداشت/
حمایت دولت‌ها از کالای داخلی؛ ظاهر و پشت پرده
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی یادداشت
حمایت از کالای ایرانی و عزم ملی
آرشیو
ویژه‌ها
معاون جهادکشاورزی لرستان:بیش از 4 هزار تن میوه دچار خسارت شدند خسارت سرمازدگی به 30 درصد باغات لرستان
معاون جهادکشاورزی لرستان:بیش از 4 هزار تن میوه دچار خسارت شدند
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال شورای عالی کار تصویب کرد
افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال
آرشیو
حوادث
گزارش

مدیر کل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت:از هیچ کوششی برای نجات جنگل‌های زاگرس دریغ نمی‌کند و این امر، یکی از اولویت‌های کاری سازمان است.

کد خبر: ۲۱۷۹۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱

به گزارش لرسو؛ طغیان آفت پروانه جوانه خوار و برگ خوار بلوط به جنگل‌های زاگرس، از جمله آفاتی است که می‌تواند خسارت‌های شدید و جبران ناپذیری بر پیکره درختان ارزشمند بلوط وارد کند.

در این راستا، پس از رایزنی‌های مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مدیر کل حفاظت و حمایت این سازمان به لرستان آمده و خود از نزدیک شاهد روند رو به رشد این آفت خطرناک شدند.

بازدید مدیر کل حفاظت و حمایت سازمان جنگلها در کشور، از جنگل های بلوط

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، عملکرد مخرب این آفت را تشریح نمود و گفت : گستردگی و پراکندگی جنگل‌های بلوط و انتشار این آفت در سطح جنگل‌های زاگرس، عملیات حفاظت و مراقبت را با مشکل مواجه نموده است.

شیرزاد نجفی با بیان اینکه کانون‌های مهم و حساس آلوده به این آفت شناسایی شده است، گفت: دستور اقدامات پیشگیرانه و عملیات سم پاشی در بخش سپید دشت، چم چیت و دیگر نقاط بحرانی آلوده به این آفت در روز‌های آینده صورت می‌گیرد.

وی گفت:امیدواریم با سم پاشی و مراقبت از کانون‌های حساس، بتوانیم گام موثر و بلندی در امر حفاظت و صیانت از جنگل‌های بلوط برداریم.

بازدید مدیر کل حفاظت و حمایت سازمان جنگلها در کشور، از جنگل های بلوط

در ادامه، افراسیابی، مدیر کل حفاظت و حمایت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تغییر اقلیم، عدم بارش‌های مناسب سالانه، ورود ریزگرد‌ها به کشور و نشستن بر روی برگ درختان و بستن روزنه آنها، گرم شدن هوا و... می‌تواند از عوامل شیوع این آفت باشد.

بهمن افراسیابی بهترین راه مبارزه با این آفت را، سم پاشی عنوان کرد و افزود : از هیچ کوششی برای نجات جنگل‌های زاگرس دریغ نمی‌کند و این امر، یکی از اولویت‌های کاری سازمان است.

بازدید مدیر کل حفاظت و حمایت سازمان جنگلها در کشور، از جنگل های بلوط

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: