امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
یادداشت و تفسیر
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل 5 پروژه آزادراهی کشور در سال 97 از اولویت‌های اصلی وزارت راه و شهرسازی است.

کد خبر: ۲۱۷۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۶

به گزارش لرسو؛ خیراله خادمی شامگاه چهارشنبه در جلسه بررسی طرح‌های عمرانی استان لرستان بیان کرد: امیدواریم روند اجرایی پروژه‌های عمرانی لرستان را افزایش دهیم، قرارگاه خاتم مجری اصلی آزادراه و راه‌آهن بوده و زحمات زیادی کشیده‌اند.

وی ادامه داد: جاده‌سازی در زاگرس با حجم عملیات بالا کار پیچیده و سختی بوده و اقدام بزرگی در حال انجام است و مطمئناً در توسعه و اشتغال زودبازده استان بسیار مؤثر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: در کلیه بخش‌ها لرستان پروژه مصوب داشته و فعالیت خوبی در حال انجام است.

خادمی اظهار داشت: یکی از کریدورهای اصلی ترددی کشور اتصال مرکز به استان‌های غربی همچون لرستان است که یک مسیر تاریخی برای کشور بوده و اکنون به عنوان کریدور شرق به غرب است.

وی گفت: خوشبختانه محور در حال اتمام است و از خرم‌آباد تا اصفهان 38 کیلومتر از محور چهارخطه نشده که 18 کیلومتر در حال کار بوده و 20 کیلومتر دیگر نیز در حال مناقصه است و امیدواریم این طرح به اتمام برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به اینکه تکمیل طرح چهار خطه کردن محور ازنا به شازند به اعتباری بالغ‌بر 150 میلیارد تومان نیاز دارد، افزود: با توجه به حجم بالای اعتبارات مورد نیاز در ابتدا مناطق پرتردد در اولویت قرار گیرد.

 خادمی گفت: تکمیل آزادراه خرم‌آباد به اراک و راه آهن خرم‌آباد به 3 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند که دو ابر پروژه هستند و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در نظر داریم بخش اول آزادراه را در سال 97 و نهایتاً در اوایل سال 98 به بهره‌برداری برسانیم.

وی گفت: 5 آزادراه در کشور در اولویت قرار دارد و باید در سال 97 با پیشرفت بیشتری اقدامات لازم برای تکمیل آن‌ها انجام شود.

این مسئول افزود: در بخش ریلی معتقدیم اگر راه آهن خرم‌آباد به جنوب نرود تأثیرش کم خواهد بود، برای اتصال خرم‌آباد به شبکه ریلی کشور هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار در حال هزینه شدن است.

وی گفت: انتظار می‌رود هم‌زمان با انجام این پروژه ایستگاه مسافربری راه آهن در خرم‌آباد نیز طراحی و احداث شود.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: