یادداشت و تفسیر
تعلل در انتخاب معاون سیاسی استاندار لرستان سعید سرشار
تعلل در انتخاب معاون سیاسی استاندار لرستان
تاوان تکرار دروغ سید محمد بحرینیان
تاوان تکرار دروغ
نواصلاح‌طلبی؛ خیرخواهی برای اصلاحات محسن مهدیان
نواصلاح‌طلبی؛ خیرخواهی برای اصلاحات
خطرناک‌‌‌‌‌‌تر از تحریم و تهدید مهدی محمدی
خطرناک‌‌‌‌‌‌تر از تحریم و تهدید
نقش و جایگاه حوزه های علمیه در پیشرفت فرهنگی کشور اختصاصی/
نقش و جایگاه حوزه های علمیه در پیشرفت فرهنگی کشور
آرشیو
امام و رهبری
حوادث
10 هزار قرص متادون در بروجرد کشف شد فرمانده انتظامی بروجرد:
10 هزار قرص متادون در بروجرد کشف شد
واژگونی سواری پژو 2 مجروح بر جای گذاشت حادثه در محور آزادراه پل‌زال
واژگونی سواری پژو 2 مجروح بر جای گذاشت
تصادف محور «اولاد قباد» کوهدشت 8 مصدوم بر جای گذاشت رئیس سازمان اورژانس لرستان
تصادف محور «اولاد قباد» کوهدشت 8 مصدوم بر جای گذاشت
تصادف در محور پل‌دختر_خرم‌آباد 4 مجروح بر جای گذاشت
تصادف در محور پل‌دختر_خرم‌آباد 4 مجروح بر جای گذاشت
آرشیو
گزارش
کلید توسعه لرستان در دست گردشگران لرستان؛ سرزمین جاذبه‌های ناشناخته و بکر/
کلید توسعه لرستان در دست گردشگران
وضعیت سیل‌زدگان پلدختر یک ماه پس از سیل ویرانگر گزارش/
وضعیت سیل‌زدگان پلدختر یک ماه پس از سیل ویرانگر
آرشیو

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت‌: طرح توانمندسازی زنان در راستای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از سیل در پلدختر و معمولان اجرا می‌شود.

کد خبر: ۲۱۸۳۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۸

ناهید پرویزپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پلدختر اظهار کرد: با توجه به این که زنان در شهرستان سیل‌زده پلدختر در معرض آسیب‌های زیادی مانند استرس، افسردگی و مشکلات خانوادگی که ممکن است پس از سیل درگیر آن شوند قرار دارند، طرح توانمند سازی زنان در این شهرستان اجرا می‌شود.

وی افزود: از این رو اعتبار طرح گفت‌وگوی ملی خانواده جهت اجرا از طریق معاونت زنان تامین و به مجری طرح تحویل داده شده و در هفته‌های آینده فاز نخست این طرح در شهرهای سیل‌زده پلدختر و معمولان به اجرا در خواهد آمد.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان گفت: یکی از روستاهای سیل زده پلدختر در حوزه آسیب‌های اجتماعی به عنوان پایلوت انتخاب شده تا در جهت مقابله با آسیب‌هایی همچون بحران خودکشی، کنترل خشم و... ، کارگاه‌های آموزشی در راستای مهارت‌های 10 گانه زندگی در این روستا برگزار شود.

وی یادآور شد: در بحث توانمندسازی اقتصادی زنان، الگوی نوین مشاغل خانگی در دستور کار است که سهمیه پلدختر در این طرح 60 نفر بود و مقرر شد 2 برابر این ظرفیت افراد با توجه به نیاز سنجی زنان در پلدختر و معمولان شناسایی شوند.

پرویزپور خاطرنشان کرد: برای افراد شرکت کننده در این کلاس‌ها در پایان آموزش‌ها، گواهی مهارت صادر و تسهیلاتی نیز پس از کسب مجوز مهارتی توسط معاونت زنان برای آنان در نظر گرفته شده است.

وی بیان داشت: در نهایت دستاوردها و تولیدات زنان با توجه به مهارت‌های کسب شده توسط شرکت‌های پشتیبان به فروش می‌رسد. 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان عنوان کرد: قرارگاه سازندگی در استان تشکیل شده که کارگروه‌های متفاوتی از جمله اجتماعی، فرهنگی دارد و امور بانوان نیز عضو آن است و مسائل مربوط به زنان در این کارگروه مطرح و از طریق دستگاه‌های اجرایی پیگیری و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: بر اساس آخرین آمار سال 1395، حدود 24 هزار و 500 زن سرپرست خانوار و  68 صندوق خرد زنان با بیش از 20 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در لرستان وجود دارد که تقویت این صندوق‌ها در حال پیگیری و حمایت‌هایی از طریق صندوق توسعه کارآفرینی در حال انجام است.

پرویزپور خاطرنشان کرد: متاسفانه بر اساس بازدیدی که از بخش سیل‌زده معمولان صورت گرفت این شهر،  پزشک متخصص اطفال و زنان ندارد، بنابراین برای توجه به وجود زنان باردار و پرخطر مقرر شد از طریق دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان حضور این متخصصان در یک یا دو روز در هفته در معمولان پیگیری شود.

وی افزود: در مناطق سیلزده پلدختر با وجود شرایط خاص و احتمال ناراحتی‌های روحی و روانی در زنان با تخریب پارک‌ها از جمله پارک بانوان این شهر در جریان وقوع سیل، زنان از هر گونه امکانات تفریحی و رفاهی بی‌بهره‌اند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان اظهار کرد: بر این اساس با هماهنگی فرماندار پلدختر مقرر شد یکی از سالن‌های ورزشی موجود در شهر برای استفاده تفریحی و ورزشی و غنی سازی اوقات فراغت زنان، تمام وقت در اختیار زنان و دختران در جهت ایجاد نشاط اجتماعی قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: