یادداشت و تفسیر
تعلل در انتخاب معاون سیاسی استاندار لرستان سعید سرشار
تعلل در انتخاب معاون سیاسی استاندار لرستان
تاوان تکرار دروغ سید محمد بحرینیان
تاوان تکرار دروغ
نواصلاح‌طلبی؛ خیرخواهی برای اصلاحات محسن مهدیان
نواصلاح‌طلبی؛ خیرخواهی برای اصلاحات
خطرناک‌‌‌‌‌‌تر از تحریم و تهدید مهدی محمدی
خطرناک‌‌‌‌‌‌تر از تحریم و تهدید
نقش و جایگاه حوزه های علمیه در پیشرفت فرهنگی کشور اختصاصی/
نقش و جایگاه حوزه های علمیه در پیشرفت فرهنگی کشور
آرشیو
امام و رهبری
حوادث
10 هزار قرص متادون در بروجرد کشف شد فرمانده انتظامی بروجرد:
10 هزار قرص متادون در بروجرد کشف شد
واژگونی سواری پژو 2 مجروح بر جای گذاشت حادثه در محور آزادراه پل‌زال
واژگونی سواری پژو 2 مجروح بر جای گذاشت
تصادف محور «اولاد قباد» کوهدشت 8 مصدوم بر جای گذاشت رئیس سازمان اورژانس لرستان
تصادف محور «اولاد قباد» کوهدشت 8 مصدوم بر جای گذاشت
تصادف در محور پل‌دختر_خرم‌آباد 4 مجروح بر جای گذاشت
تصادف در محور پل‌دختر_خرم‌آباد 4 مجروح بر جای گذاشت
آرشیو
گزارش
کلید توسعه لرستان در دست گردشگران لرستان؛ سرزمین جاذبه‌های ناشناخته و بکر/
کلید توسعه لرستان در دست گردشگران
وضعیت سیل‌زدگان پلدختر یک ماه پس از سیل ویرانگر گزارش/
وضعیت سیل‌زدگان پلدختر یک ماه پس از سیل ویرانگر
آرشیو

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به دیدار اخیر نمایندگان ولی‌فقیه با رهبر انقلاب گفت: در این دیدار آخرین وضعیت از اقدامات انجام شده برای مردم سیل‌زده استان به رهبر معظم انقلاب گزارش شد.

کد خبر: ۲۱۸۳۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۵

به گزارش لرسو؛ آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در گردهمایی ائمه جمعه لرستان، گفت: طی ماه‌های گذشته گزارشی مکتوب از سیل لرستان را خدمت مقام معظم رهبری تقدیم شد، در این دیدار نیز آخرین وضعیت از اقدامات انجام شده برای مردم سیل‌زده استان به معظم‌اله گزارش شد.

آیت‌الله میرعمادی بیان داشت: رهبر انقلاب نیز در این دیدار بر تسریع در رفع مشکلات سیل‌زدگان تأکید فرمودند.

وی با بیان اینکه صفحه جدیدی از مسیر تحولات انقلاب اسلامی باز شده است، افزود: در این مسیر با یک سری تحولات جدید و البته مهم مواجه هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: طی 40 سال اخیر برای تثبیت نظام تلاش بسیار انجام شد، اکنون نیز وارد مرحله دوم انقلاب اسلامی یا همان دوران بلوغ و پیشرفت انقلاب اسلامی شده‌ایم.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، پیشرفت ایران را در گرو تکیه بر توان داخلی و بدون دخالت بیگانگان عنوان و بیان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب منشور 40 سالگی دوم انقلاب بوده و بایستی نسبت به اجرای آن اهتمام ورزیم.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بر سه اصل برای پیشرفت ایران تأکید فرمودند؛ تأکید بر مبانی انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل، داشتن مواضع انقلابی به گونه‌ای که از اشتباهات گذشته پرهیز کرد و دیگر دنبال کردن راهبرد مقاومت.

اجماع تمام مسؤولان بر راهبرد مقاومت

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر اجماع تمام مسؤولان بر امر مقاومت، این موضوع را کم هزینه و پر فایده خواند و گفت: همین راهبرد مقاومت موجب شده که آمریکا اکنون در مورد ایران دچار استیصال شود.

آیت‌الله میرعمادی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب تنها دوره‌ای که همه مسؤولان، جبهه‌ها و تفکرها بر آن اتفاق نظر پیدا کرده‌اند این دوره و در واقع همان راهبرد مقاومت است.

تشریح وظایف ائمه جمعه در گام دوم انقلاب

وی، نقش ائمه جمعه را در مرحله بلوغ انقلاب خطیر دانست و افزود: تبیین و ترویج منظومه فکری و اندیشه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری نخستین وظیفه ائمه جمعه در این دوران است چرا که این موضع موجب سلامت انقلاب اسلامی و تداوم اعتلای آن می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اتخاذ مواضع مستدل، ولایی و انقلاب را دیگر وظیفه ائمه جمعه عنوان و تصریح کرد: این مهم مورد توجه مقام معظم رهبری است.

آیت‌الله میرعمادی بیان داشت: دعوت به وحدت و انسجام و آرامش اجتماعی و همچنین انس با مردم و ساده‌زیستی را دیگر رسالت‌های ائمه جمعه در دوران دوم انقلاب عنوان کرد.

وی بر جذابیت بخشیدن خطبه‌ها از طریق مستدل و منطقی‌بودن تأکید کرد و گفت: مطالبه‌گری غیر از تضعیف و نادیده گرفتن حقایق است، بلکه بایستی خواسته‌های عمومی مردم در قالب خطبه‌های نمازجمعه بیان و درخواست شود.

اجرای برنامه‌های دهه کرامت در مناطق سیل‌زده

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به ۴۰ سالگی اقامه نماز جمعه اظهار داشت: در همین راستا از انجام برنامه‌های کلیشه‌ای و بی‌ثمر پرهیز شود و به دنبال تبیین کارکردها و دستاوردهای نمازجمعه باشیم، همچنان که نمازجمعه خود بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

آیت‌الله میرعمادی در خصوص برنامه‌های دهه کرامت نیز بیان داشت: امسال مناطق سیل‌زده لرستان مورد توجه قرار گرفته و برنامه‌های دهه کرامت در این مناطق به اجرا در خواهد آمد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: