یادداشت و تفسیر
امام و رهبری
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است رهبر انقلاب:
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد گروه سیاسی لرسو
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم
آرشیو
حوادث
گزارش
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت سعیده اسدیان
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت
آرشیو

علت افزایش میانگین سنی اعضای گروهک منافقین موضوعی است که در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته است.

کد خبر: ۲۱۹۰۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۰

راز پیری اعضای منافقینبه گزارش لرسو؛ طی سال‌های گذشته، گزارش‌های مختلفی در مورد پیری و ناتوانی اعضای گروهک منافقینمنتشر شده که تقریبا در بیشتر آن‌ها اذعان شده هیچ عضو جوانی در بدنه وجود ندارد.

هسته مرکزی این گروه بیشتر در آمریکا و فرانسه مستقر هستند که همگی آن‌ها بدون استثنا از افرادی هستند که در دهه‌های۶۰ و اکثرا ۷۰ و ۸۰ زندگی خود به سر می‌برند.

بقیه اعضا هم که در اردوگاه‌هایی در کشور‌های آلبانی، آلمان، هلند، مرکز عکاظ در عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی زندگی می‌کنند به همین صورت در حال دست و پنجه نرم کردن با بیماری‌هایی هستند که ناشی از کهولت سن است، لذا شاید بتوان گفت تعداد اعضای جوان این گروهک که بعضاً طی سال‌های پس از ۱۳۸۸ فریب خورده و جذب شده‌اند چند درصد بیشتر نیست که همان‌ها هم بیشتر به عنوان سمپات و کارگر و کارمند جزء مشغول فعالیتند و هیچ جایی در رده‌های بالاتر ندارند.

برای نمونه، تابستان پارسال، گزارشگر شبکه چهار تلویزیون انگلیس، موفق شد به کمپ گروهک تروریستی منافقین در آلبانی نزدیک شود و تا حد ممکن داخل این اردوگاه نظامی شود. او در بخشی از گزارشش این طور آورده بود که اعضای این گروه، پیر می‌شوند و به این دلیل که اجازه فرزندآوری در این سال‌ها را نداشته‌اند از نسل جدید اعضا خبری نیست.

اما علت این افزایش میانگین سنی، ممکن است به دو چیز مربوط باشد: اول عنصر آگاهی که نسل جوان ایرانی از آن در سطح بالایی برخوردار است و تسلط به دانش‌های روز، تحلیل‌های روزآمد و حضور فعالانه و غیرمنفعلانه در فضای مجازی و عنصر دوم زندگی در زیست‌بوم ایران و مشاهده تحولات از نزدیک است.

عناصر نفاق، هم به خاطر فضای خفقان شدید و قوانین وحشتناک داخل کمپ، از تحولات و تحلیل‌های دست اول محرومند و هم روزانه علیه کشورشان شست‌وشوی مغزی داده می‌شوند و نیز از زندگی در داخل کشورشان محرومند که باعث شده لذت و حلاوت استقلال، سربلندی و آزادگی، پیشرفت‌های روزمره علمی و تحقیقاتی، عزت و اقتدار در حوزه‌های نظامی و استراتژیک و زندگی در امنیت و آرامش را از نزدیک لمس نکنند.

منبع: روزنامه جام جم

انتهای پیام/


 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: