یادداشت و تفسیر
امام و رهبری
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است رهبر انقلاب:
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد گروه سیاسی لرسو
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم
آرشیو
حوادث
گزارش
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت سعیده اسدیان
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت
آرشیو

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی لرستان کانون‌های بحران تغییر کاربری اراضی کشاورزی در این استان را اعلام کرد.

کد خبر: ۲۱۹۳۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰

به گزارش لرسو؛ کاووس رمضان زاده بیان داشت: از ابتدای سال تاکنون 267 تماس تلفنی در خصوص تغییر کاربری اراضی، 350 مشاوره، 447 مورد توقف عملیات بدون مراجعه به احکام قضایی ثبت‌شده و از طرفی 167 مورد طرح دعوی در دادگاه داشته‌ایم که منتظر صدور حکم هستند.

اعلام کانون‌های بحران تغییر کاربری اراضی کشاورزی لرستان؛ قانون شکنان محاکمه می‌شوند

وی افزود: یکی از برنامه‌های امور اراضی استان در سال جدید اجرای 200 حکم اجرا نشده در سال‌های گذشته است و به شدت به دنبال اجرای احکام قلع‌وقمع هستیم.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی لرستان ادامه داد: برای اجرای احکام دو شهرستان الشتر و الیگودرز را مشخص کرده و هماهنگی با ادارات ذی‌ربط که وسایل مکانیکی را در اختیار دارند صورت گرفته تا احکام طی ماه جاری اجرا شود.

رمضان زاده با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی به امری فراگیر تبدیل شده، عنوان کرد: اما این موضوع در شهرستان‌های مختلف شدت و ضعف دارد، به‌عنوان نمونه در شهرستان‌های پل‌دختر، رومشکان و کوهدشت این قضیه کم رنگ‌تر است.

وی اضافه کرد: در مناطقی مانند قلابردی، رباط و تجره خرم‌آباد، ونایی، گلدشت، جاده اشترینان بروجرد، حشمت‌آباد و گاوکش دورود، حوالی شهر الیگودرز و دره تخت ازنا تغییر کاربری اراضی بحرانی بوده و بر همین اساس تأکید و تمرکز ما روی این مناطق است.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی لرستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه سامانه 131 مرکز فوریت‌های تغییر کاربری کشور فعال است، عنوان کرد: مردم در شهرستان‌های مختلف تغییر کاربری‌های غیرمجاز را از طریق این سامانه گزارش می‌دهند، همچنین در 11 شهرستان گشت حفظ کاربری فعال است.

رمضان زاده در پاسخ به این پرسش که آیا قوانین در خصوص تغییر کاربری بازدارنده است، توضیح داد: قوانین تا حدودی خوب است اما می‌تواند بهتر و قوی‌تر نیز وضع شوند به‌ویژه در مورد افرادی که به‌کرات مرتکب جرم می‌شوند، البته قانون تغییر کاربری توسط رئیس سازمان امور اراضی کشور در حال بازنگری است.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: