یادداشت و تفسیر
امام و رهبری
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است رهبر انقلاب:
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد گروه سیاسی لرسو
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم
آرشیو
حوادث
گزارش
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت سعیده اسدیان
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت
آرشیو

معاون معدنی سازمان صمت لرستان گفت: با گذشت حدود سه سال از صدور مجوز پایانه سنگ خرم‌آباد اما افق روشنی پیش روی احداث آن وجود ندارد.

کد خبر: ۲۱۹۴۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲

به گزارش لرسو؛ جمال مومیوند با اشاره به اینکه مجوز احداث پایانه سنگ لرستان حدود سه سال پیش صادر شد، اظهار کرد: به دلایلی و با گذشت سه سال افق روشنی برای احداث این پایانه مشاهده نمی‌شود.

صادرات سنگ لرستان به22 کشور جهان

وی افزود: طولانی شدن پروسه موافقت محیط‌زیست، محول شدن کار به حوزه بازرگانی و تجارت و طولانی شدن مجوز سازمان توسعه و تجارت بخشی از مواردی است که موجب شده کار آن‌طور که بایدوشاید پیش نرود و به‌نوعی بی‌انگیزگی سرمایه‌گذار را به دنبال داشته است.

معاون معدنی سازمان صمت لرستان تأکید کرد: به نظر می‌رسد اگر پیگیری کار به معاونت معدن محول می‌شد پروژه بهتر نتیجه می‌گرفت زیرا حوزه بازرگانی و تجارت مشغله و اولویت‌های مهم‌تری را در حوزه کاری خود دارند.

مومیوند خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برای هر استانی تنها یک مجوز پایانه سنگ صادر می‌کنند بنابراین بلاتکلیفی پایانه سنگ خرم‌آباد کارنامه قابل قبولی برای استان نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تعریف برخی از پایانه سنگ ایجاد انبار سنگ است، تصریح کرد: در حالی که انتظار ما از پایانه سنگ مجموعه‌ای از فعالیت‌ها مانند تأمین تقاضای سنگ، محل ورود سرمایه‌گذاران برای پیش‌خرید سنگ، آزمایشگاه فنی و تخصصی و به‌طورکلی برندینگ سنگ استان است.

معاون معدنی سازمان صمت لرستان گفت: در پایانه سنگ فضای رقابت ایجاد و دست واسطه‌ها کوتاه می‌شود همچنین می‌توان سنگ استان را به‌خوبی به دنیا معرفی کرد، در پایانه سنگ مدنظر ما برگزاری کنفرانس و جلسات نیز امکان‌پذیر است.

مومیوند افزود: نکته دیگری که بادی مدنظر قرار بگیرد این است که سرمایه‌گذار احداث پایانه سنگ باشد تا بتواند ارتباط مطلوبی را با خریداران و سرمایه‌گذاران حوزه سنگ برقرار کند.

وی تأکید کرد: درصورتی که طرح مورد نظر ما درخصوص احداث پایانه سنگ اجرایی شود می‌توان لرستان را به قطب تجارت سنگ در کشور تبدیل کرد.

معاون معدنی سازمان صمت لرستان بیان کرد: برای احداث و تکمیل پایانه سنگ لرستان باید ادارات ذی‌ربط مانند منابع طبیعی، شرکت شهرک‌ها و راه و شهرسازی تعامل داشته باشند همچنین مدیران ارشد استان نیز باید پای‌کار باشند.

مومیوند با اشاره به اینکه سنگ لرستان به 22 کشور صادر می‌شود، افزود: بااینکه ذخایر سنگ تزئینی در استان زیاد نیست یعنی حدود 2درصد است اما استخراج سنگ تزئینی 5 درصد بوده که نسبت به سهم ذخایر خوب است.

وی ادامه داد: سنگ گوهره لرستان برندینگ است و قابلیت صادرات دارد و می‌توان گفت به دلیل ارزان بودن، بازار پسند بودن رنگ آن و استحکام خوبی که دارد در دنیا طرفداران زیادی دارد.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: