یادداشت و تفسیر
امام و رهبری
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است رهبر انقلاب:
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد گروه سیاسی لرسو
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم
آرشیو
حوادث
گزارش
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت سعیده اسدیان
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت
آرشیو

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: در جلسه‌ای که معاون میراث فرهنگی کشور حضور داشت دفاعیات خود را در راستای انتخاب بروجرد به عنوان شهر ملی ورشو مطرح کردیم و در حال حاضر در انتظار پاسخ نهایی سازمان میراث فرهنگی هستیم.

کد خبر: ۲۱۹۸۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶

به گزارش لرسو؛ سید امین قاسمی در رابطه با موضوع انتخاب بروجرد به عنوان شهر ملی ورشو بیان کرد: هر کدام از استان‌های کشور یکی از میراث فرهنگی خود را به عنوان نماد یک شهر انتخاب کرده‌اند تا بتوانند آن را به عنوان شهر ملی آن صنایع دستی انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به سابقه ورشو در بروجرد اداره میراث فرهنگی لرستان، بروجرد را به عنوان شهر ملی ورشو کشور معرفی کرده است، افزود: در جلسه‌ای که معاون میراث فرهنگی کشور حضور داشت در حضور نمایندگان شهر بروجرد دفاعیات خود را در این راستا مطرح کردیم و در حال حاضر در انتظار پاسخ نهایی میراث فرهنگی کشور هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، اظهار کرد: در صورتیکه که بروجرد به عنوان شهر ملی ورشو انتخاب شود دولت برای حمایت از ورشو سازی به این صنعت بودجه اختصاص می‌دهد و این سبب رونق کارگاه‌های تولیدی این صنعت می‌شود.

قاسمی با اشاره به اینکه صنعت ورشو سازی به بروجرد اختصاص دارد، تصریح کرد: مواد اولیه این صنعت از خارج کشور وارد می‌شد که متاسفانه در حال حاضر در این حوزه مشکل داریم به همین علت اساتید ورشو ساز بر روی ورق‌های قدیمی کار می‌کنند، لذا به دنبال این هستیم که با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی این ورق‌ را تأمین کنیم.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برچسب ها: ورزش ورشو بروجرد 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: