یادداشت و تفسیر
حسینیه امت ساز مهرداد بذرپاش
حسینیه امت ساز
وزارتخانه جدید و مدیران بی‌کفایت محمدرضا سبزعلیپور
وزارتخانه جدید و مدیران بی‌کفایت
باز هم ساده‌انگاری در مشکلات نظام تعلیم و تربیت اردوان مجیدی
باز هم ساده‌انگاری در مشکلات نظام تعلیم و تربیت
کشور با من بمیرم تو بمیری اداره نمی‌شود! حسین شریعتمداری
کشور با من بمیرم تو بمیری اداره نمی‌شود!
پروژه آمریکایی تغییر دولت عراق سید‌محمدمهدی غمامی
پروژه آمریکایی تغییر دولت عراق
پیوستن به اوراسیا؛ خوب یا بد محسن زنگنه
پیوستن به اوراسیا؛ خوب یا بد
چرا از ترامپ متشکریم؟ حسین رجایی
چرا از ترامپ متشکریم؟
انتخابات و جریان نفوذ! محمدکاظم انبارلویی
انتخابات و جریان نفوذ!
آرشیو
امام و رهبری
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است رهبر انقلاب:
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد گروه سیاسی لرسو
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم
آرشیو
حوادث
گزارش
عوارض تاریخ انتخابی روز تولد برای مادر و نوزاد آرزوهای فانتزی و ریسک بر سر سلامت کودک
عوارض تاریخ انتخابی روز تولد برای مادر و نوزاد
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت سعیده اسدیان
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت
آرشیو
صالح قاسمی

این مسئولین و مدیران میانی که به تصریح رهبر معظم انقلاب اسلامی کار لازم را انجام نمی دهند و درست عمل نمی‌کنند، چه کسانی هستند؟

کد خبر: ۲۲۰۴۰
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱

صالح قاسمی نوشت: طی چند روز گذشته خبری از دیدار زوج های جوان با رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله) در فروردین ماه سال جاری منتشر شد که علیرغم اختصار حاوی نکات بسیار مهم و جدیدی بود که شاید بتوان افشاگری رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره کارشکنی مدیران و مسئولان میانی نهادهای ذیربط در مدیریت تحولات جمعیت و اصلاح الگوی فرزندآوری را مهم ترین بخش بیانات معظم له دانست که متن بخش جمعیتی این فرمایشات را در ادامه می خوانیم؛
 
«این حدیثی که من خواندم از قول پیغمبر اکرم که «تَناکَحوا تَناسَلوا تَکثُروا»، خدای متعال از مسلمانها خواسته که زیاد بشوند، افزایش پیدا کنند. واقعاً هم این جور است که اگر چنانچه عدد ملّت مسلمان -حالا در یک کشور اسلامی مثل کشور ایران یا در فضای اسلامی مثل امّت اسلامی- زیاد باشد، این زمینه و امکان برای رشد و تعالی در آنها وجود دارد؛ یعنی وقتی که عدّه زیاد است، افراد صالح در آن قهراً زیادترند، توانایی‌ها قهراً بیشتر است، نیروی انسانی قهراً  راقی‌تر است؛ این چون طبیعی است اگر چنانچه جمعیّت زیاد باشد. جمعیّت کم، مقهور واقع میشود. امروز در دنیا آن کشورهایی که جمعیّت‌های زیادی دارند، به برکت آن به خیلی امکانات دست یافته‌اند؛ چین یک نمونه‌ است، هند یک نمونه‌ است؛ با اینکه مشکلاتی هم دارند امّا در عین حال خود این جمعیّت زیاد به عنوان یک ارزش اجتماعی، ارزش سیاسی، یک ارزش بین‌المللی برای آنها توانسته موفّقیّتهایی را به وجود بیاورد. بنابر این نسل باید افزایش پیدا کند؛ اینکه من تکرار میکنم، تأکید میکنم، به خاطر این است. البتّه امروز در کشور ما مردم گوش میکنند، حرفی ندارند؛ آن کسانی که این حرف به آنها میرسد، حرفی ندارند و گوش میکنند منتها مسئولینی که بایستی عملاً دنبال کنند و زمینه‌ها را فراهم کنند، آن کار لازم را انجام نمیدهند. البتّه مسئولین [رده] بالا میگویند قبول داریم امّا مسئولین میانی درست عمل نمیکنند؛ به هر حال افزایش فرزند باید به صورت یک فرهنگ دربیاید. شما ببینید، در بعضی از کشورهای غربی ــ مثلاً در آمریکا ــ خانواده‌ای پانزده تا بچّه دارند، بیست تا بچّه دارند و از این قبیل،  تشویق [هم] میشوند و هیچ کس مذمّتشان نمیکند. امّا نوبت به کشور ما که میرسد، این طرف قضیّه تشویق میشود، [یعنی] کم‌فرزندی و مانند اینها. بنابراین این هم یک نکته است که ان‌شاءاللّه باید مورد توجّه باشد.»
در بررسی اهمیت و ویژگی خاص بیانات معظم له در این دیدار توجه به چند نکته بسیار مهم و گویا خواهد بود.
1- این اولین باری نیست که رهبر معظم انقلاب اسلامی با نکته سنجی و دغدغه مندی تمام درباره تحولات جمعیت و فرزندآوری به ایراد سخن می پردازند و آخرین بار هم نخواهد بود. ایشان از سال 1368 و در واقع از آغاز مسئولیت رهبری خویش در فرمایشاتی متعدد و مکرر، اهمیت توجه ژرف به مسئله جمعیت کشور و الگوی فرزندآوری را متذکر شده اند. البته اوج رهنمودهای جمعیتی معظم له از سال 1390 و به دنبال آشکار شدن پیامدهای گسترده کاهش نرخ باروری و افزایش نرخ سالمندی کشور شکل گرفت و در سال 1393 به تدوین و ابلاغ سیاست های کلی جمعیت انجامید.
 از آن سال تا کنون ایشان از هر فرصت و مجالی برای گوشزد کردن اهمیت تحولات جمعیت و لزوم تکثیر نسل در کشور حداکثر حسن استفاده را نموده اند که آخرین آن در دیدار اعضای تیم ملی والیبال و نخبگان علمی کشور بوده است. معظم له در این دیدار با برجسته نمایی نقش همسری و مادری یکی از بانوان نخبه علمی کشور بر ارزشمندی کار علمی در عین ایفای نقش همسری و مادری تاکید کردند.

2- نکته مهم و تامل برانگیزی که طی سالیان توجه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسئله جمعیت کاملا مشهود بوده است این که دشمنان دیرینه نظام اسلامی و رسانه های آنها بعد از هر یک از این رهنمودها، موجی از پروپاگاند گسترده رسانه ای با هدف تخطئه بیانات معظم له به راه انداخته است.
 تحریف دقیق و هدفمند، تقطیع و دروغ پراکنی آشکار و همچنین بزرگ نمایی شبهات ذهنی جامعه در رفتار فرزندآوری ترفندهایی هستند که در دستور کار اتاق جنگ روانی و رسانه ای bbc  ، voa ، من‎وتو و .... قرار می گیرد. تازه ترین این عملیات های رسانه ای در تحریف آشکار بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با زوج های جوان توسط بنگاه دروغ پراکنی bbc فارسی مشاهده شد.

3- شاید بتوان افشاگری رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره کارشکنی مدیران و مسئولان میانی نهادهای ذیربط در مدیریت تحولات جمعیت و اصلاح الگوی فرزندآوری را مهم ترین بخش بیانات اخیر معظم له در دیدار با زوج های جوان دانست که در پی آن سوالاتی روشنگر قابل طرح خواهد بود.

الف- چرا با وجود گذشت بیش از 7 سال از هشدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و کارشناسان جمعیت شن
اس و جمعیت پژوه درباره تحولات جمعیت و با وجود گذشت بیش از 5 سال از ابلاغ سیاست های کلی جمعیت توسط معظم له، اما رئیس جمهور محترم و سایر مسئولین ذیربط حتی یک بار در لزوم مدیریت جمعیت کشور، اصلاح الگوی فرزندآوری و لزوم تکثیر نسل اظهار نظر نکرده و هیچ برنامه و تدبیری برای عبور از این بحران همه جانبه ملی نداشته و طراحی و اجرایی نکرده اند؟
 
ب- سوال بسیار مهم این که، این مسئولین و مدیران میانی که به تصریح رهبر معظم انقلاب اسلامی کار لازم را انجام نمی دهند و درست عمل نمی کنند، چه کسانی هستند؟ چرا و با چه هدف و انگیزه ای در مسیر تحقق سیاست های کلی جمعیت بطور جدی کارشکنی نموده و به هر طریق ممکن مقاومت می کنند؟

ج- سوال و ابهام قابل تامل دیگر اینکه اگر مسئولین قوای سه گانه و طراز اول نظام و به ویژه رئیس دولت، سیاست های کلی جمعیت را قبول دارند، پس چگونه است که نه تنها هیچ اعلان موضعی نداشته اند بلکه در هیچ یک از این سالها روز ملی جمعیت را متذکر نشده و حتی در حد لفظ گرامی نداشته اند؟ چرا این مدیران میانی که برای فعالین حوزه جمعیت شناسی کشور کاملا آشنا هستند برکنار نمی شوند و بلکه بعضا از ابتدای اجرای پروژه کنترل جمعیت در این مسئولیت ها قرار گرفته و در هیچ دولتی جابجا و عزل نشده اند؟ این افراد معلوم الحال تحت حمایت کدام نهادهای ملی و بین المللی و جریان های سیاسی هستند که در مواردی از وزیر و مسئول بالاتر از خویش هم با نفوذ تر و موثرتر هستند؟
و چندین سوال صریح تر و افشاگرانه تر که در شرایط کنونی کشور از طرح آنها چشم پوشی میکنم.
انتهای پیام/


 

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: