یادداشت و تفسیر
امام و رهبری
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است رهبر انقلاب:
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد گروه سیاسی لرسو
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم
آرشیو
حوادث
گزارش
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت سعیده اسدیان
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت
آرشیو
وارن:

نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا، گام چهارم برجامی ایران را نتیجه اقدامات ترامپ در خروج از این توافق هسته‌ای خواند.

کد خبر: ۲۲۰۷۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹

«الیزابت وارن» یکی از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده آمریکا روز گذشته (سه‌شنبه) در واکنش به گام چهارم برجامی ایران در جهت کاستن از تعهداتش ذیل برجام، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را مقصر مناقشه کنونی خواند.

وارن: برجام نتیجه داده بود، اما ترامپ از آن خارج شد

بنا به گزارش وبگاه صهیونیستی «عاروتص شوع»، وارن در صفحه توییتری خود ضمن انتقاد از اقدام ترامپ در خارج کردن آمریکا از برجام نوشت: «تصمیم ایران برای ازسرگیری غنی‌سازی در فوردو بسیار نگران‌کننده است. قبل از آنکه ترامپ آن (برجام) را پاره کند، توافق ایران کارآمد بود. ما باید به منظور محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران و تقلیل بحران، به دیپلماسی جدی با همپیمانان خود بازگردیم».

اظهارات این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پس از آن مطرح شد که «علی‌اکبر صالحی»، معاون رئیس‌جمهور اسلامی ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کرد که ایران از روز چهارشنبه در فردو و با حضور بازرسان آژانس غنی‌سازی تا سقف ۵ درصد را آغاز خواهد کرد.

اقدامات ایران در کاهش تعهدات برجامی ذیل سازوکار بندهای ۳۶ و ۳۷ توافق هسته‌ای وین صورت می‌گیرند.

علیرغم پایبندی ایران به تعهداتش ذیل برجام و مخالفت‌های امضاکنندگان این توافق هسته‌ای، ترامپ سال گذشته از این توافق خارج شد و پس از آن فشارها به ایران را با هدف وادار کردن این کشور به بازگشت مجدد به میز مذاکره و موافقت با توافق مورد پسند واشنگتن به حداکثر رساند اما فشارهای حداکثری آمریکا نه تنها نتیجه‌بخش نبود بلکه نتیجه معکوس دربرداشته و ایران به تدریج تعهداتش را ذیل برجام کاهش داده است.

وارن یکی از چندین دموکرات‌ آمریکا محسوب می‌شود که از خروج ترامپ از برجام انتقاد می‌کند.

«جو بایدن» یکی از رقبای دموکرات وارن در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ژوئن سال گذشته میلادی (تیرماه)، سیاست ترامپ در قبال ایران را یک «فاجعه خودساخته» خواند که ممکن است آمریکا را به سمت جنگ سوق دهد.

انتهای پیام/


 

منبع خبر: فارس

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: