یادداشت و تفسیر
امام و رهبری
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است رهبر انقلاب:
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد گروه سیاسی لرسو
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم
آرشیو
حوادث
گزارش
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت سعیده اسدیان
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت
آرشیو
یادداشت/

با توجه به حکایت این روزهای ترکیه، اردوغان باید راهی را که اینک در حمایت از تروریست های سلفی و وهابی سوریه در پیش گرفته سریعا تمام کرده و سیاست حسن همجواری را با ملّت ستمدیده سوریه در پیش گیرد.

کد خبر: ۲۴۳۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۹

«هر کس به ظالم در ظلم به مظلومان کمک کند به سرعت آه مظلوم دامنش را خواهد گرفت.» این حکایت امروز نظام حاکم بر ترکیه است که قریب به دو سال است با زیر پا گذاشتن اصول حاکم بر حق حاکمیت سوریه بر سرزمین خویش و فضل بر آن عدم رعایت حق همسایگی، با همراهی مثلث صهیونیستی و شاهنشاهی اعراب به خاطر رضایت شیطان بزرگ با تمام توان به تجهیز و ترغیب گروه های تروریستی برانداز در کشور سوریه پرداخته است.

از همان روزهای نخست حضور پر رنگ ترکیه در این تراژدی خطرناک، بسیاری از صاحب نظران سیاسی و اجتماعی اینچنین روزی را برای ترکیه پیش بینی می کردند. هم اکنون مردم بیش از سی شهر و استان ترکیه در مقابل سیاست های مداخله جویانه اردوغان به خیابان ها ریخته اند و خواستار توقف فوری حمایت ها و دخالت های اردوغان در امور داخلی سوریه و عدم حمایت وی از گروههای تروریستی شده اند و به نظر می رسد این تازه آغاز جرقه ای است که می تواند کل ترکیه را فرا گیرد و اردوغان را برای همیشه از نظام سیاسی حذف کند.

دخالت های بی محابای رژیم لائیک اردوغان در سوریه تا آنجا پیش رفت که حتّی این رژیم بر ترابری سنگین نیرو و تجهیزات برای سلفی های وابسته به القاعده در سوریه  حاضر شد تسلیحات شیمیایی و میکروبی را نیز از طریق مرز خود به تروریست ها برساند.

وقتی اولین نشانه ها در بمب گذاری برخی از شهرهای ترکیه توسط گروههای تروریستی خودساخته به وقوع پیوست به خوبی قابل پیش بینی بود که مردم مسلمان ترکیه در مقابل خوی نوکر مآبی اردوغان در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی ساکت نخواهند نشست.

حرکت شجاعانه مردم ترکیه بسیار شبیه به حرکت هایی است که در قاموس بلند بیداری اسلامی، کشورهای تونس ، مصر، لیبی و یمن را درنوردید .

 مردم ترکیه که خود را صاحبان امپراطوری بزرگ عثمانی می دانند که روزگاری قریب به اتفاق کشورهای اسلامی فعلی در چهره قدرت آنان بود نمی توانند شاهد سوء تدبیر اردوغان در حمایت از تروریست های افراطی سوریه باشند که اسناد جنایتشان در انظار عموم به نمایش در آمده است که از جمله این جنایت ها می توان به کشتار کودکان و زنان بی دفاع، مثله کردن سربازان سوری، ترور روحانیون برجسته، تخریب قبور بزرگان صدر اسلام، نابود کردن زیرساخت های اقتصادی و حمله به مراکز علمی و دانشگاهی و قتل عام دانشجویان و دانشمندان سوری اشاره کرد.

علاوه بر آن امروز مردم فهیم ترکیه، اردوغان را کاملا در جبهه صهیونیست ها و همدست و فرمانبردار آنان می بینند و حق دارند اینگونه خشم خود را در آمدن به خیابانها نشان دهند و خواستار استعفای اردوغان شوند.

به زعم مردم ترکیه حذف نظام فعلی سوریه یعنی تسلیم بی قید و شرط مقاومت در جنوب لبنان و نوار غزه در مقابل رژیم صهوینیستی است؛ رژیمی که دستانش به خون سرنشینان کشتی مرمر ترکیه آغشته است و علاوه بر آن تمامی اقدامات تروریستی در کشورهای اسلامی را سازماندهی و هدایت می کند.

مردم ترکیه سرنوشت خود را جدای از سرنوشت مردم سوریه نمی دانند زیرا معتقدند جهان اسلام همه یک پیکر واحد است و نباید با کید شیطان بزرگ،تجزیه دیگر باری در این کشورها  بوجود آید؛ همان سیاستی که توسط روباه مکار قرن یعنی انگلستان منجر به فروپاشی امپراطور قدتمند عثمانی گردید.

مردم ترکیه حق دارند از اردوغان بپرسند در زمین دوست بازی می کند یا در زمین دشمن؟ و این مسلم است که آنچه مردم ترکیه طی دوسال گذشته دریافته اند این است که اردوغان در زمین دشمن بازی می کند و دروازه خودی را نشانه گرفته است.

البته باید اذعان داشت رژیم حاکم فعلی در ترکیه که به خاطر مشی اسلامی اش مورد توجه مردم ترکیه قرار گرفت از شعارهای خود به شدت دچار انحراف شده است بگونه ای که ردّ پای ترکیه علاوه بر سوریه در ناآرامی های عراق نیز قابل رؤیت است. پس مردم ترکیه اینک اردوغان را آلت پیش برنده سیاست های رژیم صهیونیستی  و شیطان بزرگ می دانند و حق خود می دانند حرکت های میلیونی خود جوش را علیه وی ایجاد نمایند.

رژیم سکولار اردوغان باید به نکات ذیل توجه داشته باشد:

1- در صورت سرکوب نظامی و امنیتی مردم، خشم آحاد بیدار جامعه ترکیه دوچندان شده و دیگر قابل کنترل و مهار نخواهد بود. بنابراین باید بر این حق برای مردم محفوظ بماند و این راهپیماییها مورد تایید قرار گیرد.

2- اردوغان باید راهی را که اینک در حمایت از تروریست های سلفی و وهابی سوریه در پیش گرفته سریعا تمام کرده و سیاست حسن همجواری را با ملّت ستمدیده سوریه در پیش گیرد.

3- محبوبیت فعلی اردوغان در جامعه ترکیه مرهون اتخاذ برخی اقدامات ضد صهیونیستی وی در سنوات گذشته است. لذا اردوغان اگر بخواهد همچنان محبوب مردم ترکیه قرار  گیرد باید از صهیونیست های جنایتکار کودک کش فاصله بگیرد  و در غیر این صورت عواقب ناگواری در انتظار وی است.

4- در صورت تداوم حمایت از تروریست ها توسط اردوغان قطعا این اقدام تروریستی به زودی تمام سرزمین ترکیه را فرا گرفته و دود آن به چشم مردم و دولت های منطقه خواهد رفت.

5- دولت اردوغان حق ندارد جامعه مسلمان ترکیه را چیزی سوای از کشورهای منطقه بداند و به خاطر اینکه اروپائیان این کشور را به عضویت جامعه اروپا بپذیرند هرگونه خفت و خواری را به مسلمانان ترکیه تحمیل نماید.

  نویسنده : کریم زینی وند

منبع: سفیرافلاک

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: