یادداشت و تفسیر
روشنگری رهبر انقلاب درباره کارشکنی جمعیتی مسئولان میانی صالح قاسمی
روشنگری رهبر انقلاب درباره کارشکنی جمعیتی مسئولان میانی
پایان سومین قصه و آغاز قصه چهارم! مهدی فضائلی
پایان سومین قصه و آغاز قصه چهارم!
20 نکته در باب گفتمان مقاومت محمدکاظم انبارلویی
20 نکته در باب گفتمان مقاومت
سوءاستفاده اصلاح‌طلبان از دست بسته شورای نگهبان محمد صرفی
سوءاستفاده اصلاح‌طلبان از دست بسته شورای نگهبان
ضرورت شتاب در تصویب طرح مالیات بر عواید سرمایه محمد عباسی
ضرورت شتاب در تصویب طرح مالیات بر عواید سرمایه
انتخابات؛ فرصت یا تهدید؟ علی دارابی
انتخابات؛ فرصت یا تهدید؟
برداشت سیاسی از دیدار رهبری با جهادی‌ها محسن مهدیان
برداشت سیاسی از دیدار رهبری با جهادی‌ها
ماجرای آشنایی شیخ‌زکزاکی با امام خمینی(ره) حجت‌الاسلام علی‌اکبر براتی
ماجرای آشنایی شیخ‌زکزاکی با امام خمینی(ره)
آرشیو
امام و رهبری
معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است رهبر معظم انقلاب:
معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است
کاهش تعهدات هسته‌ای فیلم/ بین سطورِ
کاهش تعهدات هسته‌ای
صفت‌های برجسته‌ اخلاقی شرح حدیث اخلاق
صفت‌های برجسته‌ اخلاقی
رهبر انقلاب سه عضو فقهای شورای نگهبان را منصوب کردند طی احکام جداگانه صورت گرفت
رهبر انقلاب سه عضو فقهای شورای نگهبان را منصوب کردند
آرشیو
حوادث
هشت مصدوم در برخورد سه دستگاه خودرو در جاده ونایی بروجرد تصادف رانندگی
هشت مصدوم در برخورد سه دستگاه خودرو در جاده ونایی بروجرد
غرق شدن دختر بچه 6 ساله در آبشار آب‌سفید الیگودرز حادثه
غرق شدن دختر بچه 6 ساله در آبشار آب‌سفید الیگودرز
10 هزار قرص متادون در بروجرد کشف شد فرمانده انتظامی بروجرد:
10 هزار قرص متادون در بروجرد کشف شد
آرشیو
گزارش
اجاره بهای خانه‌های من صلوات است بر محمد و آل محمد (ص) «صاحب‌خانه‌ صلواتی» ایران را بشناسید
اجاره بهای خانه‌های من صلوات است بر محمد و آل محمد (ص)
شکر خدا سرطان دارم من مهدی شادمانی‌ام!
شکر خدا سرطان دارم
 400 سال جنگ بر سر یک آبراهه باریک! داستان خبرسازترین تنگه دنیا
400 سال جنگ بر سر یک آبراهه باریک!
جمع‌آوری یک میلیارد ریال برای سیل‌زدگان مسجدی که ۵۰۰ نیازمند را زیر پوشش دارد/
جمع‌آوری یک میلیارد ریال برای سیل‌زدگان
برنامه‌ای که زندگی مشترک را آموزش می دهد بفرمائید کامتان را شیرین کنید!/
برنامه‌ای که زندگی مشترک را آموزش می دهد
در خانه‌تان بمانید و میلیونر شوید! جولان سودجویان؛
در خانه‌تان بمانید و میلیونر شوید!
آرشیو
اخبار ویژه کیهان

برخی محافل سیاسی آمریکایی و صهیونیستی فاش کردند توقعات آنها (در صورت برآورده شدن) محدود به توقف غنی‌سازی 20 درصد نیست.

کد خبر: ۴۳۳۰
تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۰

روزنامه کیهان امروز شنبه 30/06/92 در ستون اخبار ویژه خود نوشت: برخی محافل سیاسی آمریکایی و صهیونیستی فاش کردند توقعات آنها - در صورت برآورده شدن - محدود به توقف غنی‌سازی 20 درصد نیست.

اخیرا برخی محافل رسانه‌ای نظیر اشپیگل مدعی شده بودند ایران آماده مذاکره درباره توقف غنی‌سازی فردو و تعلیق فعالیت سایت فردو است اما جمهوری اسلامی این ادعا را تکذیب کرد.

با این حال مرور برخی اظهارات آمریکایی - صهیونیستی نشان می‌دهد تلقی اینکه توقف مثلا غنی‌سازی 20 درصد باعث تغییر نگاه غرب در رفتارهای آن شود زیادی خوش‌بینانه و ساده‌دلانه است.

خبرگزاری بلومبرگ در این باره از قول دیوید آلبرایت بازرس سابق آژانس و رئیس موسسه «علوم و امنیت بین‌‌المللی» نوشت: «تعطیلی فردو نشانه مثبتی است، اما اگر ایرانی‌ها انتظار دارند تحریم‌ها در مدتی کوتاه لغو شوند خود را فریب می‌دهند» «مارک دوبوویتز» مدیر اجرایی «بنیاد دفاع از دموکراسی» در واشنگتن نیز گفت: حتی اگر ایران فردو را نیز تعطیل کند، ذخایر اورانیوم با غنای پایین و متوسط و نیز 18 هزار سانتریفیوژ نصب شده در سایت نزدیک شهر نطنز امکان تولید سوخت با غنای بالا که لازمه تولید سلاح هسته‌ای است را برایش فراهم کرده است.

وی که در زمینه تصویب تحریم‌های سخت‌تر علیه ایران به دولت اوباما و کنگره این کشور مشاوره داده، افزود: در حالی که این گام نخست روحانی اقدامی مثبت است و باید با کاهش تحریم‌ها پاسخ داده شود، اما برای لغو سخت‌ترین تحریم‌های غرب کافی نیست!»

بلومبرگ همچنین از قول مارک رگو سخنگوی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نوشت: «ما بیش از حرف زدن به عمل کردن علاقه‌مندیم.» فشارهای دیپلماتیک بر ایران باید همراه با تهدید نظامی عینی ادامه یابد تا ایران از کلیه فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم خود دست بردارد، تمام موارد غنی شده را از خاک خود خارج کند و تاسیسات غیرقانونی غنی‌سازی اورانیوم را در فردو تعطیل و تولید پلوتونیوم را متوقف کند.

یئیر لایید وزیر امور مالی اسرائیل نیز به سی‌ان‌ان گفته است: وقتی راکتور قم تعطیل، غنی‌سازی اورانیوم متوقف شود و آنها (ایران) اورانیوم غنی‌شده‌ای را که در اختیار دارند، به خارج منتقل کنند، آن موقع است که می‌توانیم بگوییم موفق شدیم. وی در رابطه با لحن جدید دولت ایران گفت: «از شنیدن هر صدای جدید از ایران خوشحال می‌شوم اما، این، باید پشتوانه عملی داشته باشد و صرفا در حد حرف نباشد.»

وی با بیان این نکته که از زمان روی کار آمدن «حسن روحانی»، ایران 7 هزار سانتریفیوژ جدید نصب کرده است، افزود: البته، من دوست دارم به جای تکذیب‌کنندگان هولوکاست و آنچه آنها می‌گفتند، افرادی باشند که سال نوی عبری یا سال جدید را (با توئیتر) به من تبریک بگویند.

با این وصف جای تأمل است که آیا خوش‌خیالی افراطی 10 سال پیش در اعتمادسازی یکطرفه جای باز تولید و تکرار دارد؟

گزارش اشپیگل از جاسوسی آمریکا در سیستم اقتصادی دنیا

آمریکا مشغول جاسوسی در سیستم اقتصادی جهان است.

مدارکی که ادوارد اسنودن، افشاگر آمریکایی در اختیار مجله آلمانی اشپیگل قرار داده است، نشان می‌دهد که آژانس امنیت ملی آمریکا به طور نامحسوس مبادلات بانکی بین‌المللی را هم کنترل می‌کند.

بر اساس آخرین اطلاعاتی که ادوارد اسنودن، پیمان‌کار پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) در اختیار مجله آلمانی اشپیگل‌ قرار داده این آژانس مبادلات بانکی بین‌المللی و نقل و انتقالات انجام شده از طریق کارت‌های اعتباری را هم به دقت تحت نظارت و کنترل خود دارد.

به گزارش اشپیگل، آژانس امنیت ملی آمریکا علاوه بر تجسس در مبادلاتی که از طریق کمپانی‌های عظیمی نظیر «ویزا» انجام می‌شود، بانک داده‌های مالی عظیمی هم ایجاد کرده که جریان انتقال پول‌های بین‌المللی را در یک واحد ویژه در این سازمان اطلاعاتی ذخیره می‌کند. اسنادی که ادوارد اسنودن منتشر کرده نشان می‌دهد که تجسس مبادلات بانکی بین‌المللی توسط واحد مخصوصی به نام Follow the Money (با نام اختصاری FTM)انجام می‌شود.

اطلاعات به دست آمده از جریان انتقال پول‌های بین‌المللی در بانک داده‌های این واحد موسوم به «ترک‌فین» (Tracfin) ذخیره می‌شود. تا سال 2011 این بانک داده‌ها بیش از 180 میلیون مورد از مبادلات بین‌المللی را ذخیره کرده بود.

اسناد دیگری هم که مربوط به سال 2010 است، نشان می‌دهد آژانس امنیت ملی آمریکا به طور گسترده‌ای روی مبادلات بانکی مشتریان کمپانی‌های بزرگی نظیر ویزا تجسس می‌کند هدف اصلی آژانس امنیت ملی آمریکا از تجسس روی مبادلاتی بانکی بین‌المللی، دست‌یابی به جزئیات جریان گردش پول در اروپا، خاورمیانه و آفریقا است. اسناد جدیدی که اسنودن منتشر کرده، همچنین نشان می‌دهد که بانک داده‌های «ترک‌فین» آژانس امنیت ملی آمریکا اطلاعات شبکه سوئیفت، مستقر در بروکسل را هم به طور پنهان جمع‌آوری می‌کند.

سوئیفت از مهم‌ترین شبکه‌های مالی جهان است که توسط هزاران بانک در سراسر دنیا برای انتقال اطلاعات مرتبط با مبادلات امن بین بانکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسناد جدید نشان می‌دهد که نفوذ به پرینترهای شبکه سوئیفت و خواندن پنهان ترافیک پرینترهای بسیاری از بانک‌ها، یکی از روش‌های متخصصان و جاسوسان آژانس امنیت ملی آمریکا برای جمع‌آوری اطلاعات حساس و خصوصی بانکی شهروندان اروپا، خاورمیانه و آفریقا بوده است.

اطلاعات اقتصادی در همه کشورهای جهان جزو اطلاعات کاملا خصوصی شهروندان است و اسناد منتشر شده نشان می‌دهد که حتی جاسوسان و تحلیلگران این سازمان عظیم اطلاعاتی آمریکا هم از افشای جزئیات این شیوه جاسوسی که مصداق بارز نقض حریم خصوصی است، بسیار نگران بوده‌اند.

«احبّا»‌ی اسرائیل بد جوری گاف دادند!

دم خروس حزب استعمار ساخته بهائیت در نشست اخیر آنها در شیکاگو بیرون افتاد. این گروهک ادعا می‌کند کاری به سیاست ندارد اما در نشست اخیر این گروه که تحت عنوان انجمن دوستداران فرهنگ ایرانی برگزار شد، یکی از سخنرانان اصلی جلسه به شدت به جمهوری اسلامی حمله کرد و مورد تشویق حضار قرار گرفت.

هر چند برخی حضار جو زده شده بودند اما پس از پایان مراسم یکی از آنان نگران شده و نسبت به پیامدهای این موضوع هشدار داده است.

مهرداد مهاجر در وبلاگ بهایی «بحر فنا» می‌نویسد: گردهمایی 3 هزار نفر از احبای بهایی 29 اوت تا ابتدای سپتامبر برگزار شد اما از نکات منفی آن سخنرانی اسماعیل نوری علاء بود که چندین بار با کف زدن و ابراز احساسات احباء قطع شد اما در مجموع مناسب نبود. او در سخنان خود احبا را هموطنانی آواره و سرگردان از وطن و جزئی از اپوزیسیون انحلال‌طلب حکومت اسلامی دانست و به نمایندگی از سوی جامعه بهائی حکومت ایران را جزء اشرار خطاب کرد و حکومت جهانی آرمانی بهائی را به جای یک حکومت دین‌مدار، یک حکومت سکولار معرفی نمود.

وی می‌افزاید: آقای نوری‌علاء با استفاده از تریبون مجانی کنفرانس، حکومت اسلامی را یک [...] تاریخی نامید که باید به زباله‌دان تاریخ ریخته شود و شرط نوسازی ایران را انحلال حکومت اسلامی قرار داد. او چندین بار سعی کرد تا با تحریک احبا، آنان را به اظهارنظر در امور سیاسی وادار کرده و این کنفرانس را به یک میتینگ سیاسی تبدیل نماید.

او ادامه می‌دهد: از احبای حاضر در جلسه که در هنگام سخنرانی نوری‌علاء نه تنها سالن کنفرانس را ترک نکردند بلکه او را تشویق و تائید نمودند، نمی‌توان انتظاری داشت، ولی از گردانندگان کنفرانس و نیز بزرگانی مثل جناب آقای دکتر شاپور راسخ که با نصوص امری و منویات بیت‌العدل اعظم آشنا هستند، این سکوت و تایید باعث شگفتی بود. جناب راسخ در سخنرانی پایانی جلسه، ضمن اشاره به فجایع حکومت اسلامی، این حکومت را غیرقابل اصلاح دانسته و خواستار لغو قانون اساسی و منحل ساختن ساختارهای برآمده از آن شدند. دل بستن به روشنفکران مشابه نه تنها هیچگونه تغییر پایداری را به همراه نخواهد داشت، بلکه باعث بی‌اعتمادی دولت‌ها به بهائیت و فشار بیشتر بر احبا خواهد شد. چرا در بین آن 3 هزار نفر کسی اعتراض نکرد؟

منبع خبر: دانا

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
رسپینا