یادداشت و تفسیر
روشنگری رهبر انقلاب درباره کارشکنی جمعیتی مسئولان میانی صالح قاسمی
روشنگری رهبر انقلاب درباره کارشکنی جمعیتی مسئولان میانی
پایان سومین قصه و آغاز قصه چهارم! مهدی فضائلی
پایان سومین قصه و آغاز قصه چهارم!
20 نکته در باب گفتمان مقاومت محمدکاظم انبارلویی
20 نکته در باب گفتمان مقاومت
سوءاستفاده اصلاح‌طلبان از دست بسته شورای نگهبان محمد صرفی
سوءاستفاده اصلاح‌طلبان از دست بسته شورای نگهبان
ضرورت شتاب در تصویب طرح مالیات بر عواید سرمایه محمد عباسی
ضرورت شتاب در تصویب طرح مالیات بر عواید سرمایه
انتخابات؛ فرصت یا تهدید؟ علی دارابی
انتخابات؛ فرصت یا تهدید؟
برداشت سیاسی از دیدار رهبری با جهادی‌ها محسن مهدیان
برداشت سیاسی از دیدار رهبری با جهادی‌ها
ماجرای آشنایی شیخ‌زکزاکی با امام خمینی(ره) حجت‌الاسلام علی‌اکبر براتی
ماجرای آشنایی شیخ‌زکزاکی با امام خمینی(ره)
آرشیو
امام و رهبری
معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است رهبر معظم انقلاب:
معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است
کاهش تعهدات هسته‌ای فیلم/ بین سطورِ
کاهش تعهدات هسته‌ای
صفت‌های برجسته‌ اخلاقی شرح حدیث اخلاق
صفت‌های برجسته‌ اخلاقی
رهبر انقلاب سه عضو فقهای شورای نگهبان را منصوب کردند طی احکام جداگانه صورت گرفت
رهبر انقلاب سه عضو فقهای شورای نگهبان را منصوب کردند
آرشیو
حوادث
هشت مصدوم در برخورد سه دستگاه خودرو در جاده ونایی بروجرد تصادف رانندگی
هشت مصدوم در برخورد سه دستگاه خودرو در جاده ونایی بروجرد
غرق شدن دختر بچه 6 ساله در آبشار آب‌سفید الیگودرز حادثه
غرق شدن دختر بچه 6 ساله در آبشار آب‌سفید الیگودرز
10 هزار قرص متادون در بروجرد کشف شد فرمانده انتظامی بروجرد:
10 هزار قرص متادون در بروجرد کشف شد
آرشیو
گزارش
اجاره بهای خانه‌های من صلوات است بر محمد و آل محمد (ص) «صاحب‌خانه‌ صلواتی» ایران را بشناسید
اجاره بهای خانه‌های من صلوات است بر محمد و آل محمد (ص)
شکر خدا سرطان دارم من مهدی شادمانی‌ام!
شکر خدا سرطان دارم
 400 سال جنگ بر سر یک آبراهه باریک! داستان خبرسازترین تنگه دنیا
400 سال جنگ بر سر یک آبراهه باریک!
جمع‌آوری یک میلیارد ریال برای سیل‌زدگان مسجدی که ۵۰۰ نیازمند را زیر پوشش دارد/
جمع‌آوری یک میلیارد ریال برای سیل‌زدگان
برنامه‌ای که زندگی مشترک را آموزش می دهد بفرمائید کامتان را شیرین کنید!/
برنامه‌ای که زندگی مشترک را آموزش می دهد
در خانه‌تان بمانید و میلیونر شوید! جولان سودجویان؛
در خانه‌تان بمانید و میلیونر شوید!
آرشیو
اخبار ویژه روزنامه های شنبه؛

مصوبه عجيب يک شوراي شهر به نفع اعضاي خود، درصد ایرانی‌ها به مذاکرات خوش بين اند،ادعاي معاون دانشگاه آزاد درباره حادثه كرمانشاه،برخي خود را طلبكار انقلاب مي‌دانند و ...

کد خبر: ۴۹۳۴
تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۴:۳۰

به گزارش لرسو به نقل از باشگاه خبرنگاران؛

*کیهان

شیطان بزرگ و کوچک محرمند افکار عمومی ایران نامحرم!؟

تأکید هیئت ایرانی بر محرمانه بودن مذاکرات ژنو و قفل کردن اطلاع‌رسانی رسمی، انحصار فضای تبلیغاتی در این زمینه را به رسانه‌های غربی واگذار کرده است!این بی‌تدبیری و کج سلیقگی ناشیانه موجب شده تا رسانه‌های آمریکایی- صهیونیستی و اروپایی به صورت یکطرفه ادعا کنند طرف ایرانی در زمینه اجرای پروتکل الحاقی (بازدید‌های سر زده و گسترده‌تر)، تعلیق غنی‌سازی 20 درصد و کاهش سطح و اندازه غنی‌سازی زیر 5 درصد، قول‌هایی به طرف غربی داده است. متأسفانه همین اخبار نیز عیناً و به شکل انحصاری از سوی رسانه‌های ایرانی - اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب و... بازنشر داده می‌شود. دکتر ظریف روز گذشته در فیس‌بوک خود که تنها راه ارتباطی یکطرفه او با رسانه‌های ایرانی و افکار عمومی داخلی است! نوشت؛ «مذاکرات ژنو مفید و سازنده بود. توافق هم کردیم که بحث‌ها محرمانه بماند. محرمانه ماندن مذاکرات به معنای واهمه داشتن از افشای محتوای آن نیست.

اطمینان داشته باشید که هیچ نگرانی در مورد اعلام عمومی آنچه در مذاکرات طرح شد نداریم. اما هدف ما از این مذاکرات رسیدن به تفاهم است و نه بهره‌برداری‌های زودگذر تبلیغاتی. بنده و همکارانم آمادگی داریم که فشار تبلیغاتی را تحمل کنیم ولی به نتیجه مذاکراتی که با حقوق و منافع مردم ایران ارتباط دارد خدشه‌ای وارد نشود.»
ظریف می‌افزاید: طرحی که از سوی بنده در ابتدا ارائه شد و در طول دو روز مورد بحث قرار گرفت و توافق شد که در هفته‌های آتی در سطح کارشناسی مورد بحث بیشتر قرار گیرد، چارچوبی برای گفتگو و رسیدن به فهم مشترک ارائه می‌داد. این چارچوب که مورد توافق قرار گرفت رسیدن به تفاهم در مورد هدف مشترک، گام نهایی و اقدامات ابتدایی جهت اطمینان‌سازی متقابل بود.


وزیر امور خارجه گزارش‌های منتشره در رسانه‌های بین‌المللی را «جزئیات خیالی و حدس و گمان» خواند و آنگاه این شعر را به نقل از مثنوی معنوی نوشت که «سر غیب آن را سزد آموختن- که ز گفتن لب تواند دوختن». ظریف بلافاصله گفته که صهیونیست‌ها بیشترین واهمه را از موفقیت مذاکرات دارند.وی ادامه می‌دهد: «مطمئن باشید که بنده و همکارانم آن چنان استوار و منطقی مذاکره کرده‌ایم که هیچ نگرانی از افشای مطالب مذاکرات نداریم.»آنچه در این نوشته بی‌پاسخ مانده این سؤال است که «چارچوب برای گفت‌وگو و رسیدن به فهم مشترک» چه ارتباطی با مصادیق عنوان شده در رسانه‌های غربی دارد؟ آیا برای فهم مشترک لازم است ابتدا درباره پروتکل الحاقی و تعلیق طیفی از غنی‌سازی‌ها سخن گفت؟! اگر ادعای رسانه‌های غربی دروغ است که تکذیب نباید هزینه‌ای در پی داشته باشد و اگر در این موارد سخنانی گفته شده چرا فقط تنها مردم ایران، نمایندگان آنها در مجلس و رسانه‌های ایرانی نامحرمند؟!

 به عبارت دیگر سؤال این است که چرا باید خلأ رسانه‌ای ناشیانه‌ای - اگر تعمدی در کار نباشد- درست کرد که سود آن را صرفاً طرف غربی ببرد؟ اما مسئله مهم‌تر این است که محرمانه برای چه کسی؟ اگر شما؛ پاورپوینت خطوط کلی پیشنهادهای خود را در نشست ژنو ارائه کرده‌اید و طرف‌های آمریکایی (شیطان بزرگ) و انگلیسی و فرانسوی به سنت همیشگی، رژیم اسرائیل(شیطان کوچک) و لابی‌های صهیونیستی را ظرف چند ساعت تا چند روز مطلع می‌کنند،‌ دیگر اطلاق عنوان محرمانه چه اعتباری دارد؟ اگر موضع شما محکم و متقن بوده که لاپوشانی ندارد- چرا که طرف غربی و صهیونیستی از آنها آگاه شده- و اگر قابل دفاع نیست در آن صورت نمی‌توان با شعر و شاعری، مسائل ملموس سیاسی را به عرفان و سرغیب الصاق کرد!


یادآور می‌شود در همین سکوت و کتمان یکطرفه، نشریه آمریکایی فارین پالیسی ضمن گزارشی نوشت‌«در حال حاضر روشن نیست امتیازهایی که ایران در ژنو داده، برای آن که دولت آمریکا کاهش یا لغو تحریم‌ها را به طور جدی مورد نظر قرار دهد، کافی است یا خیر»!
سایت صهیونیستی دبکا فایل و سایت آمریکایی المانیتور نیز مدعی شدند ایران موضوعاتی نظیر کاهش یا تعطیل غنی‌سازی 20 درصد، تصویب اجازه بازرسی‌های سرزده (پروتکل الحاقی)، کاهش سطح غنی‌سازی 5 درصد و تعداد سانتریفیوژهای نطنز و تبدیل سایت فردو به مرکز تحقیقاتی را پذیرفته است!

در همین زمینه لیبراسیون ادعا می‌کند: با اینکه محتوای پیشنهادات ایران باید همچنان محرمانه بماند، یک چیز تازگی دارد و آن اینکه ایران اصل بازرسی‌های سرزده از تاسیسات اتمی ایران را پذیرفته است.لیبراسیون می‌نویسد: در پایان مذاکرات ژنو یک مقام نزدیک به مدیرکل آژانس گفته است آژانس با خوشبینی محتاطانه‌ای مذاکرات را دنبال می‌کند.این مقام آژانس می‌افزاید «اجرای پروتکل الحاقی یک گذشت بزرگ از سوی ایران محسوب نمی‌شود، این کمترین کاری است که یک عضو آژانس می‌تواند و باید انجام دهد و این اقدام به خودی خود، موجب سبکتر شدن تحریم‌ها نخواهد شد»!لوموند دیگر روزنامه چاپ فرانسه نیز در گزارشی می‌نویسد: هیئت ایرانی با ارائه یک برنامه در دو بخش شش ماهه امیدوار است شش ماه اول اعتمادسازی و شش ماه دوم اجرای توافق‌ها و پروتکل ‌الحاقی به بحران یک دهه ایران پایان دهد، ولی یک دیپلمات اروپایی نزدیک به پرونده به لوموند گفته است «چیزی در حال حاضر حل نشده و اختلافات همچنان باقی است. این طرف ایرانی است که بسیار عجله دارد و برنامه شش ماهه برای پایان معضل پرونده اتمی پیشنهاد می‌کند، ولی برای دیپلمات‌های اتحادیه اروپا تعجیل در گفت‌وگو موضوع ثانوی است».

نکته جالب موضع‌گیری وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکاست. با وجود اقدام نابجای عباس عراقچی رئیس هیئت مذاکره‌کننده ایرانی در مذاکره با این مقام آمریکایی که تخطی و دور زدن تذکر رهبر معظم انقلاب بود، شرمن بر موضع سابق دولت آمریکا در نادیده گرفتن حق غنی‌سازی ایران تأکید کرد و مجددا در مصاحبه با سی‌ان‌ان- پس از مذاکرات ژنو- همان جمله معروف را تکرار کرد که «ما به حق مردم ایران در دسترسی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای البته به شرط عمل ایران به همه تعهدات احترام می‌گذاریم». او پیش از این گفته که جمله مشابه اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل به معنای این است که ایران حق داشتن غنی‌سازی مستقل را ندارد! شرمن در این مصاحبه یک جمله کلیدی نیز گفته و آن اینکه «ما نمی‌خواهیم ایران همچنان به پیشرفت هسته‌ای خود ادامه دهد».

موضوع جالب توجه دیگر اینکه رسانه‌ها و مقامات غربی در گزارش‌های خود هیچ اشاره‌ای به اینکه در ازای اقدامات اعتمادساز ایران، چگونه تحریم‌ها لغو می‌شود یا کاهش می‌یابد نمی‌کنند و شاید به همین دلیل است که گری سیمور- کسی که تا ماه ژانویه گذشته هماهنگ‌کننده کاخ ‌سفید در مذاکرات هسته‌ای بود- به تایم گفته است «ما باید بدانیم که ممکن است در نهایت توافق موقتی باشد. آخرین توافق با اروپا، که ایران پذیرفته بود بین سال‌های 2003 تا 2005 غنی‌سازی اورانیوم را معلق کند، چنین بود. بنابراین افکار عمومی نباید هیچ‌گونه معاهده‌ای را به عنوان توافقی جامع بدانند که همین الان و برای همیشه به این مشکل خاتمه دهد». او در عین حال دیدار عراقچی با شرمن را بسیار مهم ارزیابی کرده است.

اما نکته پایانی اقدام حساب شده معاون وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگوی جداگانه با عراقچی است. کریستین ساینس مانیتور در تحلیلی، این کار را تابوشکنی و عادی‌سازی مذاکره ایران و آمریکا توصیف کرده و از قول یک مقام ارشد آمریکا نوشته است: نمی‌گویم که برای تماس با ایران دیگر اشتیاق خاصی ندارم اما دیگر آن مسئله‌ ممنوعه سابق نیست.این روزنامه در عین حال نوشت: با وجود این ملاقات‌ها آمریکا هنوز «شیطان بزرگ» است و نشانه‌های بی‌اعتمادی به آمریکا همچنان در بخش‌های مختلف جامعه و سیاست ایران به چشم می‌خورد. به اعتقاد ایران، آمریکایی‌ها هنوز نتوانسته‌اند حسن‌نیت خود را به ایران نشان دهند و باید ابتدا در این مسیر گام بردارند.

تغییر 70 مقام دولتی در هر هفته!

براساس آخرین گزارش و اطلاعات جمع‌آوری شده هر هفته 70 نفر در دولت جدید تغییر می‌کنند و دولت جدید رکورددار ایجاد بی‌ثباتی وسیع در بدنه دستگاه اجرایی است.به گزارش مشرق، اولین انتصاب دولت یازدهم که ساعاتی پس از مراسم تحلیف رئیس‌جمهور صورت گرفت، انتصاب محمد نهاوندیان به ریاست دفتر روحانی و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری بود. از آن روز 75 روز می‌گذرد و طی این مدت بیش از 680 تغییر در مجموعه دستگاه‌های اجرایی کشور در سطوح مختلف مدیریتی رخ داده است.در میان وزارتخانه‌ها، نفت با 74، بهداشت و درمان با 69، کشور با 62 تغییر، بیشترین انتصاب‌ها را به خود اختصاص داده‌اند و نهاد ریاست‌جمهوری با 93 تغییر همچنان رکورددار است.از نکات مهم تغییرات در این هفته، تغییر اعضای هیات‌مدیره و مدیران عامل مناطق آزاد است که اکثریت آنها تغییر کرده‌اند، که اسامی برخی اعضای فعال ستادهای انتخاباتی دولت اعتدال، در میان هیات‌مدیره‌ها دیده می‌شود.

دوویلپن: آمریکا در افغانستان عراق و حتی لیبی شکست خورد (خبر ویژه)نخست‌وزیر و وزیر اسبق فرانسه ضمن بیان اینکه بلوف زدن بخشی از مذاکره است، گفت غرب با ناکامی‌های بزرگی در خاورمیانه مواجه شد.دومینیک دوویلپن بی‌ آن که توضیح دهد چرا غرب 10 سال پیش به تعهدات خود در مقابل اقدامات اعتمادساز ایران عمل نکرد و با بد عهدی موجب بن‌بست مذاکرات شد، ادعا کرده است: نباید در مذاکرات جدید به امید مردم ایران خیانت کنیم(!)وی درباره این اظهارات بلوف‌آمیز جک استراو در مذاکرات 10 سال پیش در سعدآباد که گفته بود «مثل اینکه به جایی نمی‌رسیم. هواپیماهایمان حاضر است؛ بهتر است برویم فرودگاه و تهران را ترک کنیم - که منجر به امضای بیانیه‌تهران شد - به بی‌بی‌سی گفت: آن هم بخشی از فن مذاکره بود. چون در جاهایی باید قاطع باشید و بگویید «یا اهل مذاکره هستید یا نیستید. اگر نیستید ما می‌رویم» اما آن هم جزئی از مذاکرات بود. و چه بسا بخش مفیدتر و قوی‌تر آن(!)

او درباره سخنان نتانیاهو مبنی بر اینکه ایران قابل اعتماد نیست و روحانی دروغ می‌گوید، اظهار داشت: آقای نتانیاهو هم نقش خودش را بازی می‌کند (!)دوویلپن در بخش دیگری از این مصاحبه به شکست‌های غرب در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) اشاره کرد و گفت: ما در افغانستان دیدیم که توسل به زور هیچ چیز را حل نمی‌کند.ناکامی‌های افغانستان و عراق را دیدیم، منظورم مداخله آمریکایی‌ها در آنجاست. حتی ناکامی دخالت در لیبی را هم دیده‌ایم. همه سیاست‌ها و رویاهایی که درباره برقراری صلح با صرفا تغییر حکومت‌ها وجود داشت، از بین رفته است.نخست‌وزیر سابق فرانسه در این مصاحبه می‌گوید: همه درک می‌کنند که ایران ظرفیت [بازیگر منطقه‌ای] را دارد. مثلا روابط ویژه‌اش با عراق را در نظر بگیرید؛ ما باید از نمونه بحران عراق درس بگیریم. تنها پیامد عمده حمله نظامی آمریکا به عراق تقویت ایران بوده. ایران با عراق روابط ویژه‌ای دارد. همینطور با حماس و حزب‌الله. ایران امروز بازیگریست که کارتهایی در اختیار دارد.

 بیشتر این کارتها جنبه منفی دارند. مسئله این است که آیا رهبران ایران بخاطر منافع کشورشان سعی خواهند کرد نقش مثبتی ایفا کنند. و بخشی از بازی بزرگتر منطقه باشند، من فکر می‌کنم این کار شدنی است، ولی مسلما باید اول گامهای مشخصی برداریم.
او در واقع با زبان بی‌زبانی می‌گوید که پروژه‌های عمده غرب در منطقه به بن‌بست خورده و برنامه هسته‌ای بهانه و گروگانی است تا ایران کارت‌های برنده خود را در اختیار غرب بگذارد و حیثیت و اقتدار غرب را بدون پرداخت هزینه از باتلاق بیرون بکشد و طبیعتا به دنبال این کار موضوع و دستور تهدیدها و فشارهای جدید باشد!


روایت سایت اصلاح‌طلب از مشکل کرم‌ خوردگی دولت

یک سایت اصلاح‌طلب حامی دولت معتقد است یک حلقه متنفذ در داخل دولت مشغول ارتباط‌گیری‌های ناسالم است که در صورت ادامه دولت را تبدیل به درختی کرم‌خورده و پوک خواهد کرد.سایت آینده در خبری به قلم علی غزالی (مدیر سایت توقیف شده بازتاب امروز) نوشت: برخلاف دوستان که معتقدند دولت روحانی از برخی جریانات قدرت خارج از قوه مجریه ضربه می‌خورد و با تبر آنها زمینگیر می‌شود معتقدم که دولت یازدهم مانند درختی است که کرم‌های کوچک به مرور و بدون این که دیده شوند از درون آنقدر می‌خورندش که پوک شده و با تلنگری بر زمین افتد. از فامیل‌گرایی و خانواده‌سالاری‌هایی که قبلا هم به آن اشاره کوچکی داشتیم و البته هر روز بر مصادیقش افزوده می‌شود که بگذریم مسئله دیگری که در میان حلقه یک دولت رویه شده است و هر روز بر وقاحت عمل آن افزوده می‌شود جبران رفاقت‌های قدیمی از کیسه دولت و مردم است. برخی از اعضای کابینه و حتی برخی افراد دیگر در لایه‌های مدیریتی پایین‌تر از کابینه که سالها در حسرت تکیه بر پست‌های اجرایی بوده‌اند و اکنون به یکی از این صندلی‌ها رسیده‌اند درصدد برآمده‌اند‌ تا محبت دوستان قدیمی را اکنون جبران کنند!!

آینده می‌افزاید: آقای «ن» که پیشتر وی را در ردای وکالت مجلس دیده بودیم و خاطره مناظره تاریخی این مرد خوش‌سخن! در جریان انتخابات سال 84 به علت تاثیری که در روی کار آمدن احمدی‌نژاد داشت در ذهن‌هایمان مانده، اکنون که پس از سالها به قدرت اجرایی رسیده به جای جبران خرابی‌هایی که خود نیز در به وجود آمدن آن بی‌تقصیر نیست بیشتر در پی درآمدن از شرمندگی دوستانی است که تاکنون به وی محبت‌هایی کرده‌اند! به عنوان مثال ولی‌الله سیف (رئیس کل بانک مرکزی) در دورانی که مدیرعامل بانک سپه بود نوبخت را در هیئت‌مدیره چند شرکت از شرکتهای سرمایه‌گذاری بانک سپه (امید) منصب داده بود و با آنکه اکنون سیف در کارنامه‌اش مدیرعاملی بانک صادرات در زمان اختلاس مشهور آن بانک (ماجرای فاضل خداداد و رفیقدوست) را داشت و پس از آن در بانک سپه نیز بزرگترین اختلاس تاریخ این بانک در دوران مدیریت او رخ داد و در منصب بعدی یعنی مدیر عاملی بانک ملی نیز در کارنامه‌اش چندین اختلاس کلان در زیرمجموعه را برای خود ثبت کرد، به علت همان لطفی که به جناب «ن» کردند به صندلی ساختمان میرداماد تکیه زدند که آقای «ن» از خجالت دوست قدیمی دربیایند!!!

آینده همچنین خاطر نشان کرد: شهریورماه امسال حمید پورمحمدی، متهم پرونده 3 هزار میلیارد تومانی به نمایندگی از آقای «ن» در جلسه شورای گفت‌وگو حضور یافت و در همان ابتدا این رفاقت جناب «ن» مایه سرشکستگی دولت شد، اما ماجرا به اینجا ختم نشد. بعد از تلاش آقای «ن» برای انتصاب سیف به مدیریت بانک مرکزی، اکنون در پی مسئولیت دادن به «ط» چهره حامی مشایی است که باید او را مردی برای تمام فصول خواند.

او در جریان خانه‌نشینی 11 روزه درصدد جمع‌آوری طومار استانداران به حمایت از مشایی بود و اخبار واصله حکایت از رفت ‌و آمدهای «ط» به دفتر آقای «ن» و جلسات طولانی این دو دارد که در جریان این جلسات، «ن» به وی استانداری همدان را پیشنهاد می‌کند که «ط» ابراز می‌دارد که با توجه به مدت طولانی که از تهران دور بوده و البته به صورت پروازی استاندار ]...[ و ]...[ بوده، بیشتر میل دارد در تهران منصب بگیرد که آقای «ن» نیز چند پست از جمله معاونت خودش را به او پیشنهاد می‌دهد و قرار بر این می‌شود که در میان گزینه‌های پیشنهادی بررسی کرده و یکی را انتخاب کند.
یادآور می‌شود برخی گردانندگان سایت آینده، خود عناصر آلوده‌ای هستند و لذا ابراز نگرانی آنها برای برخی روابط ناسالم، حائز نکات قابل تأمل خاصی است!


*خراسان


مصوبه عجيب يک شوراي شهر به نفع اعضاي خود


بر اساس بررسي هاي کارشناسان يک نهاد نظارتي، اعضاي شوراي شهر يکي از شهرهاي مهم کشور، در يکي از اولين جلسات رسمي خود، با تصويب پيشنهاد اکثريت اعضا و ابلاغ آن به شهرداري، پرداخت بيش از 30 ميليون تومان وام خريد خودرو براي خود را تصويب کردند. بر اساس بررسي اين نهاد نظارتي، اين مصوبه در حالي تصويب شده که بخش قابل توجهي از کارگران شهرداري مذکور از عدم پرداخت چندين ماهه حقوق خود رنج مي برند.

آغاز رسيدگي به تخلفات اقتصادي خانواده "ش"


پس از بررسي هاي گسترده کارشناسان يکي از نهادهاي نظارتي مبني بر اقدامات غيرقانوني و دريافت ده ها ميليارد تومان وام بدون ارائه وثايق کافي و معتبر توسط اعضاي يک خانواده به نام "ش"، قرار است رسيدگي به پرونده اين خانواده طي روزهاي آينده توسط مراجع قانوني آغاز شود. بر اساس پرونده مذکور، علاوه بر پيگيري قضايي اقدامات اقتصادي شرکت هايي که توسط افراد مذکور تاسيس و اداره مي شود، برخي مديران بانکي نيز براي پاسخگويي درباره نحوه پرداخت وام هاي ميلياردي احضار خواهند شد.

*ایران

 درصد ایرانی‌ها به مذاکرات خوش بين اند


خبر اول اين كه نتایج نظرسنجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نشان داد که 75 درصد ایرانی‌ها به نتایج مثبت مذاکرات ایران و 1+5 امیدوار هستند. مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در حالی در ژنو به‌ پایان رسید که همه طرف‌ها از این مذاکرات ابراز رضایت کردند و معتقد بودند با مذاکرات پیشین تفاوت داشته و احتمالاً نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت. خبرگزاري ایسنا پیش از آغاز مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو از مخاطبان خود پرسیده بود که «تا چه اندازه به مثبت بودن نتایج مذاکرات ژنو خوش‌بین هستید؟» بر اساس نتایج نظرسنجی انجام شده که به مدت سه روز از تاریخ دوشنبه (22 مهرماه) تا چهارشنبه (24 مهرماه) انجام شد، در مجموع 75 درصد از مخاطبان اين خبرگزاري«خیلی» یا «تا حدودی» به نتایج مذاکرات ژنو خوش‌بین بودند. از 8 هزار و 32 نفری که تا پیش از پایان مذاکرات ایران و 1+5 در این نظرسنجی شرکت کردند، 28/39 درصد معتقد بودند که این مذاکرات «خیلی» نتایج مثبت خواهد داشت. همچنین 86/35 درصد به گزینه «تاحدودی» و 86/24 درصد به گزینه «کم» رأی داده بودند.

نامه نعیمه اشراقی به فرزند شهيد همت


خبر ديگر اين كه در پي ايجاد برخي حواشي پيرامون صفحه شخصي خانم نعيمه اشراقي در يكي از شبكه‌هاي اجتماعي ايشان در نامه‌اي خطاب به فرزند شهيد همت ضمن پوزش و دلجويي از خانواده شهدا و تأكيد بر پيوند ناگسستني و الهي خانواده شهدا و امام شهدا از بسته شدن صفحه‌اش در اين شبكه اجتماعي به علت دستبردهاي چندباره خبر داد. نعيمه اشراقي در اين نامه آورده است: شهيدان و خانواده‌هاي عزيز ايشان بر تارك انسانيت جاي دارند و نابخردي كسي نمي‌تواند پيوند آسماني آن‌ها با امام‌شان را قطع كند. در اين نامه خطاب به فرزند شهيد همت تأكيد شده: تو و هزاران زن و مرد بزرگي كه امثال من در آرامش ناشي از سختي‌هاي ايشان زندگي مي‌كنيم با ارزش‌تر از آن هستيد كه نوشته‌اي غلط و بي‌ارزش از ارزش آن‌ها بكاهد.

 وي همچنین افزوده است: لازم مي‌دانم به صراحت تمام انتساب آنچه در فضاي مجازي به امام و از قول من منتشر شده را تكذيب كنم و از خداوند براي جاعليني كه اين گونه با احساسات پاك مردم بازي مي‌كنند طلب هدايت نمايم. از اين پس با توجه به دستبردهاي چند گانه به صفحه شخصي‌ام، اين صفحه را مسدود مي‌كنم و عاجزانه از خداوند متعال علو درجات امام و شهداي عزيز را مسئلت نموده و براي خانواده‌هاي آنان آرزوي سلامت و بهروزي دارم.

سانسور مصاحبه ظريف در سي‌ان‌ان

شنيديم كه فريد زكريا مجري شبكه سي‌ان‌ان در مصاحبه اختصاصي كه با محمد جواد ظريف وزير امور خارجه كشورمان انجام داد واكنش شديد وي را در پاسخ به استفاده از كلمه ای نامربوط مشاهده كرد. مجري شبكه سي‌ان‌ان در سؤال خود از واژه «رژيم ايران» استفاده كرد كه ظريف در ميان اين سؤال به او جواب داد: «شما حق نداريد براي دولت قانوني جمهوري اسلامي از لفظ رژيم استفاده كنيد!» نكته قابل توجه اين‌كه شبكه سي‌ان‌ان زماني كه نوار ويديويي اين مصاحبه را پخش كرد اين بخش از مصاحبه ظريف را سانسور كرده بود.

تشكيل فراكسيون صداي ملت در مجلس

با خبر شديم كه علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو جبهه صدای ملت درباره فعالیت‌های آتی این جبهه در فضای سیاسی کشور و این که آیا قرار است صدای ملت برای فعالیت از وزارت کشور مجوز دریافت کند، گفت: فعلاً بنا نیست به شکل حزب فعالیت کنیم، صحبت بر این بود که اگر بشود در مجلس فراکسیون صدای ملت تاسیس شود البته در صورتی که با تشکیل این فراکسیون، به فراکسیون رهروان ولایت آسیبی وارد نشود، این کار صورت خواهد گرفت. وی افزود: برای تشکیل فراکسیون صدای ملت در حال بررسی و مشورت هستیم، اگر این فراکسیون در مجلس تشکیل شود، ممکن است پایه و اساسی برای تاسیس حزب در آینده شود.

بار دیگر توهين بي‌سابقه به دولت و مجلس!

خبر رسيده كه پس از آن‌كه منصور ارضي یکی از مداحان تهران در مراسم دعاي عرفه اظهارات تندي به زبان آورد، يكي ديگر از مداحان، اين بار به دولت فعلي حمله كرده است. سعيد حداديان در ميانه دعاي عرفه و راز و نياز با پروردگار، مواضع سياسي اتخاذ كرد و با اشاره به امكان معرفي محمد جعفر توفيقي به مجلس به عنوان وزير علوم گفت: به آقاي روحاني تذكر مي‌دهم كه اگر افراد فتنه گر را معرفي نماييد دودش به چشم خودتان مي‌رود. وي همچنين مجلس را تهديد كرد و گفت نمايندگان اگر اين فرد را تأييد كنند نان در شراب زده‌اند و خورده‌اند. حداديان پس از آغاز به كار دولت در سال 84 با اتخاذ موضعگيري‌هاي سياسي، با حمايت‌هاي ویژه دولت قبل، چهره‌اي سياسي از خود به نمايش گذاشت.

دولت نتانياهو روزهاي سختي را سپري مي‌كند


يك خبر ديگر اين كه همزمان با ادامه موج خبري برداشت‌هاي مثبت از نشست ژنو بين ايران و گروه 1+5 و صدور نخستين بيانيه مشترك كه مي‌تواند بيانگر نزديك شدن ديدگاه‌هاي طرفين براي رسيدن به نتيجه برد- برد باشد، بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي هنوز در دوران خودشيفتگي قبل به سر مي‌برد. نتانياهو كه اخيراً در يك مصاحبه به علت بيان اظهاراتي عليه ايران بويژه با اين ادعا كه جوانان ايراني نمي‌توانند شلوار جين بپوشند و موسيقي گوش دهند، در فضاي مجازي به ريشخند جهاني گرفته شد و رسانه‌هاي مختلف نيز وي را ناآگاه سياسي در عرصه بين‌المللي و وضعيت اجتماعي ايران خواندند، باز هم ايران را تهديد كرد.

انگليسي ها: روابط با ايران براي ما مهم است


مطلع شديم كه اخيراً ايران و انگليس توافق كردند كه روابط تهران و لندن در سطح كاردار غيرمقيم ازسرگرفته شود. به گزارش رسانه‌ها با اين توافق،افق تازه‌اي در روابط ميان ايران و انگليس گشوده شده، تا جايي كه سياستمداران انگليسي اين مهم را نشانه درك لندن و تهران از ضرورت تغيير فضاي موجود ميان دو كشور عنوان مي‌كنند. احمد نظير، نماينده مسلمان در پارلمان انگليس همگرايي ميان تهران و لندن را كاملاً مثبت ارزيابي و دستيابي به انرژي هسته‌اي صلح‌آميز را حق مسلم ايران دانست. وي گفت: دستيابي ايران به انرژي هسته‌اي صلح‌آميز مورد تأييد جامعه بين‌المللي است و بايد با تنظيم بيانيه‌اي در حمايت از دولت جديد ايران، خواستار كاهش تحريم‌ها و بهبود وضعيت اقتصادي در ايران شويم. در همين حال «استيفان بل» پژوهشگر و تحليلگر سياسي انگليسي در اين باره گفت: ازسرگيري روابط دو جانبه با ايران براي ما مهم است، همچنين معتقدم تلاش‌ها براي حل سياسي بحران سوريه بدون مشاركت ايران راه به جايي نخواهد برد.

واکنش ترکیه به خبر همکاری ترکیه با ایران درباره جاسوسان موساد

دست آخر اين كه روزنامه واشنگتن پست اخیراً گزارش داده که دولت رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه سال میلادی گذشته در گفت‌وگو با مقامات اطلاعاتی ایران هویت بیش از 10 ایرانی را که در ترکیه با ماموران موساد ارتباط برقرار کرده بودند به مقامات ایران اعلام کرد. احمد داوود اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در این باره گفته که این ادعاها «هیچ‌گونه پایه و اساسی ندارند.» او تاکید کرد که رئیس مرکز اطلاعاتی ترکیه و دیگر مقامات امنیتی این کشور تنها به دولت ترکیه و پارلمان این کشور گزارش می‌دهند.

*تهران امروز


ادعاي معاون دانشگاه آزاد درباره حادثه كرمانشاه

سيدطه هاشمي معاون فرهنگي دانشگاه آزاد در صفحه فيس‌بوك خود از نقش نزديكان استاندار احمدي‌نژادي كرمانشاه در اخلال مراسم هاشمي، پرده برداشت. وي نوشت: هنگام سخنراني آيت‌الله مردم حاضر در شبستان و صحن مسجد يك صدا شعار مي‌دادند سلام بر هاشمي درود بر خاتمي، آقاي اشرفي اصفهاني فرزند شهيد از مردم خواست كه شعار درود بر خامنه‌اي، سلام بر هاشمي بدهند كه جمعيت استقبال كننده از او تبعيت كردند. در همين هنگام گروهي از نيروهاي سازمان دهي شده كه به پنجاه نفر هم نمي‌رسيدند شروع كردند به سردادن شعار مرگ بر آمريكا و مشخص بود از قبل سازماندهي شده‌اند تا سخنراني را به هم بزنند. عكس‌العمل انبوه جمعيت شعار يكپارچه درود بر هاشمي بود. در پايان برنامه افراد فراواني همراهان هاشمي را در بر گرفته و بعضا با چشمي گريان اظهار مي‌كردند اين گروه افراطي را خود استاندار و اطرافيان استاندار سازماندهي كرده و خواستار تسريع در تغيير مدير ارشد استان خود بودند.

برخي خود را طلبكار انقلاب مي‌دانند


به گزارش تسنيم، آيت‌الله محمدتقي مصباح‌يزدي رئيس موسسه آموزشي- پژوهشي امام خميني(ره) طي سخناني كه در دفتر مقام معظم رهبري در قم داشت، گفت: كساني هستند كه خود را از انقلاب طلبكار مي‌دانند و مي‌گويند ما مي‌خواهيم انقلاب را نجات بدهيم؛ نسخه اقتصادي مي‌پيچند، وقتي مي‌پرسي دين چه مي‌شود؟ مي‌گويند تا مشكلات مادي حل نشود دين درست نمي‌شود.

پاسخ ظريف به فريد زكريا

فريد زكريا مجري مشهور شبكه سي‌ان‌ان در مصاحبه اختصاصي‌اي كه با وزير امور خارجه كشورمان انجام داد در حالي كه سوال خود را از ظريف مي‌پرسيد با واكنش شديد وي مواجه شد. فريد زكريا در سوال خود از واژه «رژيم ايران» استفاده كرد. اما ظريف از اين حرف مصاحبه گر سي ان ان ناراحت شد و در پاسخ گفت: «شما حق نداريد براي دولت قانوني جمهوري اسلامي از لفظ رژيم استفاده كنيد!»

تكبير مرگ بر آمريكا و اسرائيل دستور امام (ره) بود


آيت‌الله علم‌الهدي، امام جمعه مشهد گفت: تكبير مرگ بر آمريكا و اسرائيل دستور امام بود و ما با همين تكبيرها دشمن را بيرون رانديم و امام هيچ نظري درباره حذف اين تكبير نداشتند.

اوج سیاسی شدن موضوع هسته‌ای در دوران «جلیلی» بود


علي اكبر صالحي، رييس سازمان انرژي اتمي در گفتگو با فارس گفت: در دوران آقای لاریجانی که پرونده به شورای امنیت رفت، من توفیق همکاری با ایشان را نداشتم ولی مطلع هستم که در آن زمان بحث مدالیته پیش آمد و 6 مورد مطرح شد که در زمان آقای جلیلی خاتمه یافت، باید عنوان کنم که موضوع هسته‌ای در زمان آقای جلیلی از نظر سیاسی به اوج خود رسید و اتفاقات منطقه‌ای و بین‌المللی که رخ داد، کار را سخت‌تر کرد.

*جمهوری اسلامی

* بي‌مبالاتي در مداحي، متأسفانه دامن روز عرفه و دعاي عرفه را نيز گرفت. يكي از مداحان كه در رعايت نكردن حرمت جلسات مذهبي شهره است، با اهانت به آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در جلسه دعاي عرفه موجب ناراحتي حاضران شد. معلوم نيست چرا به اين شخص اينهمه ميدان داده مي‌شود!

* نع?مه اشراقي به اصفهان مي‌رود تا از خانواده شهيد همت عذرخواهي كند. به گزارش عصر ايران، به دنبال حواشي و واكنش‌هاي تند خانواده شهدا به اظهارنظر صفحه فيس بوك نعيمه اشراقي، وي عازم اصفهان مي‌شود تا از خانواده شهيد همت دلجويي كند. براساس همين گزارش، به دليل ناراحتي شديدي كه در ميان دوستداران امام و انقلاب به خصوص خانواده معظم شهدا ايجاد شده بود، سيد حسن خميني در تماسي با نعيمه اشراقي به وي دستور داده و تاكيد كرده علاوه بر انتشار بيانيه دلجويي، صفحه فيس بوك خود را نيز مسدود كند كه وي به اين كار مبادرت ورزيده است.

* نتايج اوليه نظرسنجي درباره رابطه با آمريكا مشخص شد. به گزارش عصر ايران به نقل از "نامه" دكتر حسن روحاني رئيس‌جمهور بعد از بازگشت از سازمان ملل در واكنش به اعتراض‌ها نسبت به گفتگوي تلفني وي با باراك اوباما گفت دولت درباره رابطه با آمريكا نظرسنجي خواهد كرد. وي در اين مورد گفت: "از دو دستگاه مهم نظرسنجي خواسته‌ام نظر مردم را بگيرند كه با حركت دولت در سفر به آمريكا و مذاكره موافق هستند يا نه؟ و مخالفين چند درصد هستند؟" سپس نوبخت سخنگوي دولت از آغاز اين نظرسنجي با دستور روحاني خبر داد. در نتايج اوليه اين نظرسنجي 80 تا 90 درصد مردم، خواهان تغيير در نوع روابط اين دو كشور هستند و 10 تا 20 درصد از مخاطبان اين نظرسنجي مخالف تغيير در رابطه ايران و آمريكا هستند.

*قدس


وزیر کشور :قطع یارانه‌ها را آغاز کرده‌ایم

فرارو: عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور، در مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید گیلان گفت: قطع یارانه‌ها را آغاز کرده‌ایم.


دولت، حزب تأسیس نکند


تسنیم: علی مطهری نماینده مردم تهران گفت: به دولت توصیه می‌کنم اقدام به تأسیس حزب دولت ساخته نکند و اجازه دهد که احزاب در فضای طبیعی جامعه تشکیل شوند.

واکنش عجیب داوود اوغلو به یک خبر

ایسنا: احمد داوود اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گزارش یک روزنامه آمریکایی مبنی بر این که آنکارا یک شبکه جاسوسی صهیونیستی را که در داخل خاک ایران فعال بود به تهران معرفی کرده است، انکار کرد.

لابی سعودی - صهیونیستی علیه ایران


فارس: پایگاه خبری دبکا نزدیک به منابع امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی از لابی عربستان سعودی ، اسرییل و امیرنشینهای حاشیه خلیج فارس در کنگره آمریکا علیه ایران خبر داد.

نتایج جالب یک نظرسنجی


قدس آنلاین: نتایج نظرسنجی سایت ایسنا نشان داده که 75 درصد ایرانی‌ها به نتایج مثبت مذاکرات ایران و 1+5 امیدوار هستند.

خودداری از پاسخ به یک صهیونیست


ایرنا: سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان، هنگام ترک محل اقامت خود در ژنو برای حضور در محل مذاکرات با 1+5 هنگام سوار شدن به خودرو با پرسش یک خبرنگار از رسانه‌های صهیونیستی مواجه شد که از پاسخ دادن به سؤالها ی وی خودداری کرد.

ادعا ، پشت ادعا

ایران هسته ای: منابع غربی به نقل از دیپلماتهای شرکت کننده در مذاکرات مدعی شده اند که طرح جدید ایران در مذاکرات ژنو، کاهش در سطوح غنی سازی اورانیوم و کاهش شمار سانتریفیوژ های غنی سازی را در بر دارد که یکی از درخواستهای مهم 6 قدرت جهانی است. در این ادعا عنوان شده که ایران پذیرفته پروتکل الحاقی را به عنوان بخشی از گام آخر توافق اجرا کند.

طرح جرم سیاسی

خبرآنلاین: حجت الاسلام والمسلمین جعفر منتظری رئیس دیوان عدالت اداری درباره تعریف مشخص از جرم سیاسی گفت: معنا ندارد رفتاری را که با انگیزه نقد عملکرد حاکمیت باشد، جرم سیاسی بدانیم.

بسته شدن صفحه اجتماعی نعیمه اشراقی


الف: در پی ایجاد برخی حواشی پیرامون صفحه شخصی نعیمه اشراقی در یکی از شبکه های اجتماعی، وی در نامه ای خطاب به فرزند شهید همت، ضمن پوزش و دلجویی از خانواده شهدا و تأکید بر پیوند ناگسستنی و الهی خانواده شهدا و امام شهدا، از بسته شدن صفحه اش در این شبکه اجتماعی به علت دستبردهای چندباره خبر داد.

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
رسپینا