یادداشت و تفسیر
خطرناک‌‌‌‌‌‌تر از تحریم و تهدید مهدی محمدی
خطرناک‌‌‌‌‌‌تر از تحریم و تهدید
نقش و جایگاه حوزه های علمیه در پیشرفت فرهنگی کشور اختصاصی/
نقش و جایگاه حوزه های علمیه در پیشرفت فرهنگی کشور
آرشیو
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
کلید توسعه لرستان در دست گردشگران لرستان؛ سرزمین جاذبه‌های ناشناخته و بکر/
کلید توسعه لرستان در دست گردشگران
وضعیت سیل‌زدگان پلدختر یک ماه پس از سیل ویرانگر گزارش/
وضعیت سیل‌زدگان پلدختر یک ماه پس از سیل ویرانگر
آرشیو

خبرنگاران، در حوزه‌های خبری خود برخی اخبار و زمزمه‌های خبری را می‌شنوند یا دریافت می‌کنند که جزئیات دقیقی  از آن مشهود نیست و یا روایی آنها به درجه‌ای نرسیده ‌است که به عنوان خبر مستقل منتشر شوند اما بخشی از این زمزمه‌ها در محافل خبری مطرح می‌شود.

کد خبر: ۵۰
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۹

مشایی همچنان در دفتر رئیس جمهور 

در پی تغییر رئیس دفتر رئیس جمهور و جایگزینی سید حسن موسوی به جای اسفندیار رحیم مشایی، شنیده ها حکایت از آن دارد که مشایی هنوز در دفتر رئیس جمهور حضور دارد و بخشی از فعالیت‌های خود را در این دفتر انجام می‌دهد.

 

 

 

خاتمی: شرایط اگر اینطور باشد می آیم.

 

اخیراً در جلسه‌‌ای برخی معاونین وزرای دولت اصلاحات با سید محمد خاتمی دیدار داشته و با اشاره به صحبت‌های برخی از اصولگرایان طی روزهای اخیر خواهان حضور وی در انتخابات شدند و تاکید کرده‌اند این صحبت‌ها چراغ سبز نظام به شما برای حضور در انتخابات است که خاتمی در پاسخ به این درخواست گفته است اگر شرایط به همین شکل پیش رود حتماً می‌آیم.

 

 
 
 
اولویت جریان اصلاحات از نگاه عبدالله نوری 
 

به ‌دنبال دیدار جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب، شامل دانشجویان دانشگاه‌های آزاد، دانشگاه سهند، دانشگاه تبریز و دانشجویان آذربایجانی دانشگاه تهران با عبدالله نوری در راستای شرکت در انتخابات دوره یازدهم ریاست‌جمهوری، وی در سخنانی مدعی شد: «این مسئله، اولویت اصلی جریان اصلاحات نیست. مهم این است که بتوان به سازوکاری برای همکاری و بهبود فضای همزیستی سیاسی رسید.» ما فکر می‌کنیم که صندوق رأی در این کشور به‌سختی به دست آمده است و نباید به‌راحتی آن را از دست دهیم. ما فکر می‌کنیم اوضاع اقتصادی کشور خیلی بحرانی است و یک برنامه اقتصادی خوب، می‌تواند مردم را به حضور در انتخابات ترغیب کند.

 عصبانیت تروریست‌ها از بسیجیان اهل سنت
 
 

گروهک تروریستی حرکت انصار ایران با انتشار مطلبی با عصبانیت از عضویت جوانان اهل سنت در بسیج از خانواده ها خواست که مانع از حضور فرزندانشان در بسیج شوند. بکارگیری برخی از بسیجیان اهل سنت در تامین امنیت منطقه بازتاب خوبی در میان مردم داشته است.

شایان ذکر است در این زمینه اخیرا دو مولوی بسیجی به عنوان کارشناس مذهبی در برنامه «مهرء هنگین» که به زبان بلوچی از شبکه استانی هامون پخش می‌شود تاثیر مثبتی در جامعه داشته است.

تداوم حضور مؤثر برخی از بسیجیان اهل سنت به ذائقه اعضای گروهک‌های تروریستی که فعالیت‌های خود را به نام اهل سنت و به کام دشمنان انجام می دهند خوشایند نمی‌باشد و آنها را تهدید می‌کنند.

رئیس جمهور شوم مدیران فاسد را برکنار می‌کنم

 

اخیراً فرزند یکی از داوطلبین نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آتی به نقل از پدرش گفته است: "من اگر رئیس جمهور شوم همه مدیران فاسد را کنار می‌زنم. من سربازم و تا امروز هم این مسئله را ثابت کرده‌ام. به والله من حب قدرت ندارم. فقط می‌خواهم با اثبات کار آمدی نظام آقا را خوشحال کنم."

 

 نامزدهای منفرد صبر کنند
 

گروه‌های اصلاح‌طلب به این جمع‌بندی رسیده‌اند که با نامزدهای منفرد این جریان مانند مهرعلیزاده، کواکبیان، کمالی و... نیز وارد گفت‌وگو شوند و مانع اقدام انفرادی آن‌ها گردند. قرار شده صحبت با آقای عارف را خود خاتمی و صحبت با دیگر افراد مطرح را موسوی لاری و مجید انصاری انجام دهند.

خاتمی گفته است من صراحتاً به عارف نمی‌گویم که کنار بکشد، بلکه از او خواهم خواست که فعلاً صبر کند تا جریان نسبت به این موضوع به یک جمع‌بندی واحد برسد و از او برنامه خواهم خواست. 

تغییرات احتمالی جدید در بدنه دولت 

 

شنیده‌ها حاکی از آن است که بعد از عملیاتی شدن برخی تغییرات در بدنه دولت از جمله خداحافظی ابراهیم عزیزی از سمت معاونت نیروی انسانی رئیس جمهور  و عزل وزیر بهداشت قرار است شاهد تغییرات جدیدی در نهاد ریاست جمهوری و دو وزارت‌خانه دیگر باشیم.

 

 فتنه 92 از نگاه یک نامزد احتمالی

 

 
 

اخیرا یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات آتی ریاست جمهوری در برخی از نزدیکان خود، مدعی شده است من فتنه 88 را پیش‌بینی کرده بودم و حالا هم رد صلاحیت مشایی برای انتخابات آتی را فتنه 92 می‌دانم.

 

منبع: فارس 

 

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: