یادداشت و تفسیر
امام و رهبری
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است رهبر انقلاب:
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد گروه سیاسی لرسو
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم
آرشیو
حوادث
گزارش
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت سعیده اسدیان
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت
آرشیو
یک نگاه از همه جا

لرس: نگاهی به اخبار برخی سایت ها و خبرگزاری های داخلی و خارجی.

کد خبر: ۶۵۴
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۰۴:۰۲

دریاچه متحرک آستارا و حیرت گردشگران (بولتن)

  دریاچه متحرک آستارا

دریاچه متحرک آستارا

   آستارا یکی از شهرهای ساحلی و توریستی گیلان است که سرشار از جاذبه های بکر و طبیعی در غرب دریای خزر و نقطه مرزی ایران و جمهوری آذربایجان است. شهری که آرامش ساحل خزر،‌ زیبائی های چشم نواز آن را در امتداد کوهپایه های سرسبز جنگی به اوج آسمان دوخته و جلوه ای از زیبائی های بی کران سرزمین ایران را به رایگان برای گردشگران به نمایش می گذارد. آستارا یک شهر جلگه ایی است که در قدیم به علت پی روی آب دریای خزر، بخشهایی از آن به صورت باتلاق بودن و به همین دلیل هسته رو یا همان آهسته رو نامیده می شد که بعدها به آستارا تبدیل شد. براساس این گزارش، سالانه گردشگران زیادی از سراسر کشور در فصل بهار و تابستان به این شهر توریستی سفر می کنند به طوریکه به گفته مسئولان شهرستان، سال گذشته حدود 4 میلیون نفر گردشگر وارد آستارا شده اند که 65 درصد از این گردشگران ماندگاری بیش از 3 روز داشته اند. یکی از جاذبه های گردشگری آستارا استیل یا همان دریاچه متحرک است که تغییرات جوی باعث جابجایی آب آن و حیرت گردشگران شده است.      رستورانی با میمون‎های گارسون (598)

  رستورانی با میمون های گارسون

  گارسون ها از جمله افرادی هستند که بسیاری از رستوران های بزرگ به آن نیاز دارند و در نبود آن ها کار بسیار سخت می شود. رستوران های مختلف برای اینکه بتوانند مشتریان بیشتری جذب کنند و ارتباط خوبی با مشتری داشته باشند به گارسون هایی خوش چهره و خوش برخورد نیاز دارند و البته رستورانی در ژاپن برعکس اینکار را انجام می دهد. رستورانی به نام "کایابوکی" در شمال توکیو دست به اقدامی عجیب زده است و دو میمون را به عنوان گارسون استخدام کرده است که هرکدام آن ها 16 سال نیز سن دارند. این میمون ها برای انکه بیشتر شبیه به انسان ها شوند از ماسک چهره استفاده می کنند. مشتریان با دیدن آن ها ابتدا شوکه می شوند اما پس از مدتی با آن ها ارتباط برقرار می کنند و حتی از حرکت آن ها گاهی به خنده هم می افتند.      قالیباف جوان و الیاس کوچولو (عصر ایران)

  قالیباف جوان و الیاس کوچولو

  قالیباف در دوران دفاع مقدس و فرزندش الیاس      10 قاتل از اعماق اقیانوس(مشرق)

  دنیای زیر آب بسیار زیبا و جذاب است و البته دارای ویژگی های خاص خودش است  دریاها و اقیانوس ها مملو از ماهی های رنگارنگ و دوست داشتنی هستند. این درحالی است که همیشه این زیبایی پایدار نبوده است و ماهی هایی نیز در دریا حضور دارند که از شیر جنگل نیز درنده تر هستند.

  سفره ماهی آسیایی

سفره ماهی آسیایی

  یکی از ماهی های بسیار کشنده که در آب های دنیا وجود دارد را می توان در جنوب شرقی آسیا پیدا کرد. سفره ماهی های برقی بسیار کوچک می توانند یک انسان را بکشند حال فرض کنید یک سفره ماهی پهن پیکر چه بلایی سر انسان ها می آورد. این ماهی نزدیک به 3 متر طول دارد و وزن آن نیز 900 کیلوگرم است. این ماهی غافل گیر کننده و بسیار ناگهانی به قربانی های خود حمله می کند.

  کوسه وحشی(Bull Shark)

کوسه وحشی

  کوسه یکی از درنده ترین موجودات دریاهاست البته در میان کوسه ها "کوسه وحشی" بسیار خطرناک تر است. این کوسه نزدیک به 3.5 متر طول دارد و وزن آن نیز بیش از 250 کیلوگرم است. در بسیاری از دریاهای دنیا این کوسه دیده شده است و تا به حال انسان های زیادی قربانی آن شده اند. این کوسه قوی ترین آرواره را در میان ماهی های زنده دارد و می تواند هر انسانی یا حیوانی را از بین برد.

  ماهی گونچ

ماهی گونج

  در میان نپال و هند یکی رود جریان دارد که نام آن "کالی" است. در این رودخانه موجودی بسیار عجیب و همچنین بد شکل وجود دارد که می تواند یک انسان را تنها با دوحرکت از پای در آورد. این ماهی که نامش "کونچ" است از دسته گربه ماهی ها است و البته دندان های بسیار تیزی دارد و شاخک های ان نیز به راحتی پوست هر حیوانی را می برد. این ماهی طولی 1.5 متری دارد و وزن آن می توان به 136کیلوگرم نیز برسد.

  باراکودا کبیر

باراکودا کبیر

  یکی از ماهی های درنده که در شرق آمریکا زندگی میکند "باراکودا کبیر" نام گرفته است. این ماهی دندان های بسیار تیزی دارد که نزدیک به 6 سانتی متر رشد می کنند و البته وزن آن نیز میتوان به 80 کیلوگرم برسد. حداکثر رشد این ماهی تا 4 متر است به همین دلیل او را "اژدر دریا" ها نیز می شناسند. این ماهی به هر چیز براقی که در داخل آب باشد حمله می کند و آن را از بین می برد.      تروریست‌ها به جان آثار تاریخی سوریه افتاده‌اند (نورنیوز)

  تروریست ها به جان آثار تاریخی سوریه افتاده اند

  افراد مسلح در سوریه علاوه بر اقدام مسلحانه علیه حکومت سوریه و شعله ور کردن جنگ در این کشور که منجر به خسارات مالی از جمله تخریب بخش زیادی از زیرساخت‌ها و سرمایه‌های سوریه شده به آثار تاریخی این کشور نیز حمله می‌کنند. افراد مسلح که خیلی از آنها از افراد وابسته به القاعده و سلفی‌ها هستند آثار تاریخی چون مسجد اموی شهر حلب یا بازار تاریخی قدیمی این شهر را تخریب کردند. یک روزنامه سوری دراین باره نوشت که افراد مسلح به یک کلیسا که مزار یک قدیس مارونی در آن قرار داشت حمله کردند و برخی آثار تاریخی آن را به سرقت بردند. این کلیسا متعلق به قرن پنجم میلادی بود و از زیارتگاه‌های مسیحیان سوریه محسوب می‌شود.  بیشتر...    باغ موزه اکبریه (انتخاب)

  باغ موزه اکبریه

باغ موزه اکبریه

باغ موزه اکبریه

  باغ موزه اکبریه یکی از زیباترین باغ های ایرانی است که شامل بخش های باغ و موزه باستان شناسی و موزه مردم شناسی و موزه حیات وحش می باشد. عمارت این باغ توسط شوکت الملک ساخته شده است. این باغ در نشست سی و پنجم یونسکو در سال 2011 میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و نیز در سال 1378 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.      پردرآمدترین کودک هالیوود (پارسیان)

  پردرآمدترین کودک هالیوود

  «ویواین جولی پیت»‌ ممکن است فقط 4 سال داشته باشد، اما درآمد او از یک مرد خانواده بیشتر است. «ویواین» برای بازی در فیلم «خبیث» (MaleFicent) تا 3 هزار دلار (11 میلیون و 250 هزار تومان) در هفته درآمد دارد. او در این فیلم نقش کودکی «آئورورا» (زیبای خفته) را ایفا خواهد کرد.      ترسناک ترین مکان ها برای لذت از طبیعت(اصولگرا)

  این مکان ها معمولا در دره های بسیار خطرناک ساخته شده اند و بازدید از آن ها به دل و جرات نیاز دارد.

  بالکن آلپ

ترسناک ترین مکان ها

  یکی از ترسناک ترین سکوهای دیدبانی در رشته کوه های آلپ و در کشور چک قرار دارد. این سکو در ارتفاع 2700 متری از سطح دریا واقع شده است و به شما اجازه می دهد تا یک نمای 360 درجه از سه کشور مختلف چک، اتریش و اسلوونی داشته باشید. این بالکن یکی از بلندترین ها و البته ترسناکترین های دنیا است چرا که در زیر پای شما تنها کوه های صخره ای وجود دارد.

  پرواز با ایلاوارا

پرواز با ایلاوارا

  جنگل دارای زیبایی های بسیار زیادی است که همه آن ها را نمی توان به قدم زدن در میانش یافت ولی اگر بر روی درختان یک پرواز مجازی داشته باشید هم ترسناک و هم جالب است. در انگلستان  محلی برای قدم زدن روی درختان ساخته شده است که به کمک آن می توان تمام زیبایی های جنگل در یک نگاه دید. این گذرگاه در ارتفاع 500 متری از سطح زمین ساخته شده است و نزدیک به 25متر نیز طول دارد. نگاه کردن بر سطح زمینی پر از شاخه های تیز تجربه ای بسیار متفاوت خواهد بود.    پاپ از کودکی تا استعفا (خبرگزاری فارس)

  در پی اعلام خبر کناره گیری «پاپ بندیکت شانزدهم» از سمت رهبری کاتولیک‌های جهان، هفته‌نامه آلمانی اشپیگل مجموعه‌ای از عکس‌های کودکی تا استعفای این رهبر روحانی آلمانی را منتشر کرد:

  راتزینگر در کلاس درس

  پاپ از کودکی تا استعفا   

خانواده راتزینگر در سال 1951 یوزف جوان ایستاده سمت راست

  پاپ از کودکی تا استعفا

  راتزینگر در حال نیایش در سال 1952، وی بعدها در رشته الهیات دکترا گرفت

  پاپ از کودکی تا استعفا

  راتزینگر  در سال 1977 اسقف اعظم مونیخ و فرایزینگ شد

  پاپ از کودکی تا استعفا      زشت ترین زن در جهان(پول نیوز)

  زشت ترین زن جهان

  زشت ترین زن جهان که در قرن نوزده زندگی می کرده است پس از 150 سال به خاک سپرده خواهد شد. «جولیا پاسترانا» یک زن هندی مکزیکی الاصل که مبتلا به هایپرتریکوزیس بود. مردی به نام «تئودور لنت» متوجه وضعیت غیرعادی او شد، به او رقص و موسیقی آموزش داد و نمایش‌هایی با حضور او در اروپا ترتیب داد و سرانجام با او ازدواج کرد!جولیا باردار شد و در مسکو، نوزادی به دنیا آورد که خود مبتلا به هایپرتریکوزیس بود و چند روز بعد از تولد درگذشت. جولیا هم مدتی بعد به خاطر عوارض زایمان از دنیا رفت. اما جالب است که تئودور لنت دست از سر جسد آنها هم برنداشت، جسدها را مومیای کرد و شروع به نمایش دادن آنها کرد. چندی بعد لنت، توانست زن دیگری مبتلا به هایپرتریکوزیس پیدا کند، او نام «زنورا پاسترانا» را بر او نهاد و با او هم ازدواج کرد! سرانجام رفتارهای غیرعادی تئودور لنت، موجب شد که مقامات او را به یک آسایشگاه روانی منتقل کنند! اکنون بعد از 150 سال هنرمندی در نیویورک تصمیم گرفت جسد وی را از دانشگاه اسلو برای خاکسپاری در روز سه شنبه به مکزیک منتقل کند.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: