یادداشت و تفسیر
خطرناک‌‌‌‌‌‌تر از تحریم و تهدید مهدی محمدی
خطرناک‌‌‌‌‌‌تر از تحریم و تهدید
نقش و جایگاه حوزه های علمیه در پیشرفت فرهنگی کشور اختصاصی/
نقش و جایگاه حوزه های علمیه در پیشرفت فرهنگی کشور
آرشیو
ویژه‌ها
حوادث
گزارش
کلید توسعه لرستان در دست گردشگران لرستان؛ سرزمین جاذبه‌های ناشناخته و بکر/
کلید توسعه لرستان در دست گردشگران
وضعیت سیل‌زدگان پلدختر یک ماه پس از سیل ویرانگر گزارش/
وضعیت سیل‌زدگان پلدختر یک ماه پس از سیل ویرانگر
آرشیو
همسر یک طلبه
همسر یک طلبه
کد خبر: ۷۹۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۰۶

این روزها  کمتر خانواده ای هست که ساعت20:45 سریال زمانه را نبیند و به قول بعضی ها در این ساعت بازار ماهواره ها خلوت تراستسریال زمانه

 

ولی چند سوال ذهن من رو مشغول کرده:

آیا عرف زن ایرانی مسلمان است که وقتی با همسرش اختلاف پیدا می کند (حتی سر بزرگترین مساله) بدون تامل و بلافاصله حرف طلاق را بزند؟

آیا عرف مادر زن های ایرانی است که وقتی دخترشان دچار اختلاف باهمسر شد تمام حرمت ها را زیر پابگذارند و در توهین کردن به داماد چیزی را فرو نگذارند و مشوق دخترشان برای طلاق باشند؟

آیا عرف خانواده های مسلمان ایرانی است که عکس آتلیه شب عروسی فرزنداشان به چه بزرگی بر دیوارهای پذیرایی خانه هایشان باشد وهرروز و شب چشم هرنامحرمی به آن بیفتد؟

و یک سوال از شما: اگر بهزاد داستان قبل از ازدواج با بهار با ارغوان یک رابطه دوستی و نامشروع داشت ولی منجر به ازدواج نمی شد پذیرش این مساله برای بهار و خانواده ش راحت تر نبود؟!!!

خب چرا باید در خانواده های ما تحمل ازدواج دوم  از رابطه ی حرام سخت تر باشد؟ چرا ازدواج عیب و گناه غیرقابل بخشش هست اما اگر رابطه دوستانه داشتن می شه از آن گذشت کرد و همسر را بخشید؟

این چه فرهنگی ست که به مردم القاء می کنید؟

یعنی اگر روزی شوهر یک زن ایرانی دچار این عمل شد و در گذشته یا آینده یک ازدواج داشت باید به بنیان خانواده ش هیزم و آتش بریزد؟

می دانم که این نوع حرف زدن من ممکن است با انتقاد شدید خانم های وبلاگ نویس مواجه می شود اما من آمده ام اینجا به عنوان یک زن ایرانی مسلمان بگویم:

قبول دارم که کشته ترین ضربه برای احساس یک زن این است که بداند یگانه قلب همسرش نبوده...ولی اینگونه نیست که بروز حوادث اینچنینی به راحتی بتواند فکر طلاق را در ذهن یک زن ایرانی بیندازد چه برسد به اینکه به زبان بیاورد

منبع: سفیرافلاک

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: