امروز: دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
یادداشت و تفسیر
امام و رهبری
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است رهبر انقلاب:
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد گروه سیاسی لرسو
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم
آرشیو
حوادث
گزارش
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت سعیده اسدیان
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت
آرشیو
لرسو گزارش می دهد

میوه فروشان سیار اعتقاد دارند که عامل عرضه مستقیم میوه و تره بار در بازار هستند و این امر، قدرت خرید مردم را بالا برده و قیمت ها را کاهش می دهد اما...

کد خبر: ۸۴۹۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۵:۰۷

فرماندار سلسله در جلسه شورای ترافیک این شهرستان، با انتقاد از برخی مشکلات ترافیکی شهر الشتر، به فروشندگان سیار میوه و تره بار در سطح شهر اشاره و خواستار برخورد نیروی انتظامی با این افراد و جمع آوری وانت بارهای عرضه کننده میوه و تره بار شد.

یکی از دلایلی که موجب مطرح شدن این مسئله در جلسه شورای ترافیک شهرستان گردید، معضل ترافیک در برخی خیابانهای الشتر به خاطر فروش میوه و سبزیجات به وسیله این دسته از شهروندان بوده است.

میوه فروشان سیار اعتقاد دارند که عامل عرضه مستقیم میوه و تره بار در بازار هستند و این امر، قدرت خرید مردم را بالا برده و قیمت ها را کاهش می دهد.

از طرفی، برخی کسبه و میوه فروشان معتقد هستند که فقط مغازه دارن هستند که به تهیه محصولاتی با کیفیت بالا اقدام میکنند و ارزان بودن میوه و تره بار توسط وانت بارها نشأت گرفته از کیفیت پایین محصولاتی است که در بازار عرضه می کنند.

در این میان، شهروندان الشتری نیز نظرات متفاوت و مختلفی دارند که شنیدن سخنان هریک قابل تأمل است.

ایجاد مکانی ثابت برای وانت بارها لازم به نظر می آید 

یکی از شهروندان الشتری با بیان اینکه مردم، بیشتر خرید میوه جات خود را از فروشندگان سیار تهیه می کنند افزود: وجود میوه فروشان سیار باعث کاهش قیمت میوه در بازار می شود چرا که صاحبان وانت بارهایی که اقدام به عرضه میوه و تره بار می کنند، جدای از آنکه اجاره مغازه نمی پردازند؛ مالیات، پول آب، پول برق و... را پرداخت نمی کنند و به همین خاطر با کاهش از قیمت محصولات خود متضرر نخواهند شد.

هوشنگ دهنویی در ادامه، اقدام فرمانداری سلسله مبنی بر جمع آوری میوه فروشان سیار را به خاطر روان ساختن ترافیک شهر الشتر مناسب دانست و خاطرنشان کرد: جمع آوری میوه و تره بار فروشان سیار برای حل مشکل ترافیک شهر الشتر مناسب است اما اگر مکان مناسبی در سطح شهر برای این قشر تدارک دیده شود، هم صاحبان وانت بارها شغل خود را از دست نمی دهند و هم مردم دسترسی منظم تری به میوه و تره بار ارزان تر از مغازه ها خواهند داشت.

وی با انتقاد از برخی فروشندگان سیاری که محصولات با کیفیت خوب و بد را مخلوط می کنند تصریح کرد: با توجه به اینکه میوه فروشان سیار از پرداخت مالیات و اجاره مغازه و خیلی موارد دیگر معاف هستند، شایسته این است که محصولاتی که عرضه می کنند با کیفیت مطلوب باشد.

 

وانت بارهای عرضه کننده میوه باعث شلوغی شهر شده اند

و. حسنوند، دیگر شهروندی بود که نسبت به پارک وانت بارهای عرضه کننده های سیار میوه و تره بار در خیابانهای شهر انتقاد داشت.

این شهروند 36 ساله در این رابطه افزود: نابسامانی وانت بارهای میوه فروش در الشتر باعث بی نظمی در سطح شهر شده است و شهر، شلوغ به نظر می آید.

 

عبور و مرور در برخی خیابانها مشکل است

سد معبر توسط صاحبان وانت بارهای میوه فروش، مهمترین معضلی بود که یکی دیگر از شهروندان بدان اشاره کرد.

وی با اشاره به مسدود شدن برخی خیابانها توسط میوه فروشان سیار گفت: عبور و مرور در برخی خیابانهای الشتر به خاطر وانت بارهای میوه فروش مشکل است و می بایست هرچه زودتر ساماندهی شوند.

وی ادامه داد: بنده تأیید می کنم که وجود این میوه و تره بار فروشان باعث کاهش قیمت میوه می شود و مردم از برخی از آنان رضایت دارند اما باید واقعیت را نیز گفت و آن این است که حضور وانت بارها در خیابان باعث ترافیک و برهم خوردن نظم شهر شده است.

این شهروند از مسئولین خواست تا با ایجاد مکان مناسب در قسمتی از شهر و اطلاع رسانی به مردم، ترافیک و سدمعبر ایجاد شده در برخی خیابانها ساماندهی شود.

 

عرضه میوه با وانت تنها کاری است که می توانم انجام دهم

علی حیدریان، 46 ساله که با فروش میوه و تره بار بصورت سیار امرار معاش می کند با بیان اینکه تنها کاری که می توانم انجام دهم، میوه فروشی با ماشین است گفت: تنها کاری که می توانم انجام دهم تا چرخ زندگی ام بچرخد، عرضه میوه با این ماشین است و اگر می توانستم به شغل دیگری بپردازم، حتماً این کار را می کردم.

 وی افزود: همه منبع درآمدم با وجود چهار فرزند، تنها از همین راه است و این درحالیست که در طول چهار-پنج روز، تنها حدود 150 هزار تومان برایمان سود خواهد داشت.

وی با اشاره به ارزانتر بودن قیمت میوه و تره بار توسط وانت بارها افزود: میوه ها و تره بارهایی که ما تهیه می کنیم، مستقیماً از کشاورز خریداری می شود و کیفیت بسیار خوبی هم دارند.

این شهروند در ادامه تصریح کرد: قیمت محصولاتی که ما عرضه می کنیم نسبت به مغازه دارها بسیار پایین تر است و مردم از وجود میوه فروشان سیار به خاطر قیمت مناسب محصولات ابراز رضایت دارند.

حیدریان در ادامه خاطرنشان کرد: اگر مکان مناسبی در سطح شهر برای این دسته از میوه فروشان ایجاد شود تا همه آنها در آن محل اقدام به عرضه میوه و تره بار کنند بهتر خواهد بود و خیابانها نیز چهره بهتری نسبت به قبل خواهند گرفت اما مشکل آنجاست که جمع آوری وانت بارها بدون درنظر گرفتن یک مکان مناسب برای آنان باعث بیکار شدن آنها می شود.

 

وانت بارها قیمت میوه را کاهش داده اند

جمشید حیدریان، 25 ساله نیز با راه حل مشکل ترافیک در الشتر را ساماندهی میوه فروشان سیار دانست و گفت: ایجاد یک مکان مناسب برای میوه فروشان سیار در داخل شهر بسیار خوب و مناسب است.

وی افزود: قیمت محصولات عرضه شده توسط وانت بارها بسیار مناسب است و مردم از و جود آنها راضی هستند.

حیدریان، عرضه مستقیم میوه و تره بار از دست کشاورز به مردم را ازجمله محسنات میوه فروش های سیار دانست و ادامه داد: کیفیت و قیمت محصولات عرضه شده توسط ما بسیار مناسب است و این امر باعث کاهش چشمگیر قیمت ها در بازار می شود.

 

جوانان بخاطر نبود شغل مناسبتر به میوه فروشی سیار روی آورده اند

نظرعلی حیدریان، 60 ساله با اشاره به تحصیلات بالای جوانانی که به شغل میوه فروشی سیار اقدام می کنند گفت: جوانانی که شما در این محل می بینید که با ماشین میوه می فروشند، دارای تحصیلات عالیه هستند و برای فرار از بیکاری به این شغل روی آورده اند.

وی با بیان اینکه وانت بارها در مکانهایی اقدام به میوه فروشی می کنند که ایجاد ترافیک نشود افزود: خیابانی که اکنون پسرم در آن با ماشین، میوه می فروشد، به لحاظ ترافیکی خلوت بوده و برای هیچ کسی ایجاد مزاحمت نمی کند و هرگاه بدانیم وجود این ماشین برای شهروندان ایجاد مشکل میکند به محل دیگری خواهیم رفت.

حیدریان وجود وانت بارها را باعث کاهش قیمت میوه جات دانست و افزود: صاحبان وانت بارها میوه را با قیمت و کیفیت بسیار خوبی به مردم عرضه می کنند و اگر قرار باشد که مشکل ترافیک با جمع آوری ماشین های آنان حل شود، از مسئولین می خواهیم مکان مناسبی را برای این جوانان که از بیکاری به این شغل پناه آورده اند در نظر بگیرند.

 

وانت بارها باعث کساد شدن کار ما شده اند

ندری از جمله شهروندانی بود که با جمع آوری وانت بارهای میوه فروش موافق بود.

وی در این رابطه گفت: من با این اقدام موافقم چرا که بنده بعنوان صاحب مغازه برای عرضه یک محصول با کیفیت عالی با کلی هزینه به خرم آباد مراجعه می کنم تا میوه ای مناسب و سالم را در اختیار شهروندان قرار دهم اما این وانت بارها با عرضه محصولات بی کیفیت و کاهش قیمت، بازار ما را کساد کرده اند و این در حالیست که سلامتی شهروندان با عرضه محصولات سالم، بزرگترین دغدغه ما است.

وی ادامه داد: در برخی موارد میوه هایی که ما با هزینه زیاد و زحمت بسیار برای عرضه در بازار تهیه می کنیم به خاطر عدم استقبال مردم به خاطر قیمت بالاتر نسبت به وانت بارها، خراب می شوند و البته شهروندان می بایست دقت داشته باشند که کیفیت محصولاتی که خریداری می کنند با توجه به قیمت آن چگونه است.

به هر حال با توجه به اظهار نظرهای شهروندان، میوه فروشان سیار و مغازه داران، به نظر می رسد وجود وانت بارهای عرضه کننده میوه و تره بار در سطح شهر باعث کاهش قیمت ها می شود و بیشتر مردم ترجیح می دهند که از آنان خرید نمایند.

در کنار این موضوع، مشکل ترافیک خیابانهای شهر بواسطه وجود وانت بارهای میوه فروش از مشکلاتی است که فرمانداری سلسله، حل آن را در جمع آوری میوه فروشان سیار دانسته است.

اینکه آیا با جمع آوری میوه فروشان سیار، مکانی برای آنها جهت عرضه محصولات خود ایجاد توسط مسئولین ایجاد خواهد شد یا خیر، موضوعی است که در روزهای آینده با پیگیری از متولیان امر در این رسانه اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها: وانت بار میوه الشتر 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: