یادداشت و تفسیر
امام و رهبری
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است رهبر انقلاب:
منطق منع مذاکره با آمریکا، جلوگیری از نفوذ این کشور است
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد گروه سیاسی لرسو
سد محکمی که آمریکا را به گوشه رینگ برد
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم رهبر انقلاب: سپاه در داخل و خارج از کشور دارای عزت است
با تمسک به سیدالشهداء(ع) در مقابل آمریکا کوتاه نمی‌آییم
آرشیو
حوادث
گزارش
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت سعیده اسدیان
کتابفروشی نُقلی شهر با ۵۸ سال قدمت
آرشیو
یادداشت/اختصاصی

امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی فرموده اند "درتمام این گرفتاری هایی که در این مدت طولانی برای برادرهایمان در قدس پیدا شده است در اثر سهل انگاری رؤسای عرب بوده است."

کد خبر: ۸۶۵۳
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۸

فجایع غم انگیزغزه، کم نظیرترین جنایات علیه بشریت در یک قرن اخیراست. محاصره همه جانبه غذا، دارو و سایر امکانات ضروری برای حیات وتداوم زندگی از یک سو، فراموش شدن ازسوی کشورهایی که دم از حقوق بشرمی زنند و هیچ گاه هم به حرفشان جامه عمل نپوشانده اند از سوی دیگر عمق فاجعه را بیش از پیش نمایان می سازد.

سکوت رسانه های غربی همچون بی بی سی و همسویی آنان با منافع رژیم صهیونیستی که دیگر جای خود دارد و ایرادی هم بر آنان وارد نیست چرا که جیره خوار این رژیم کودک کش هستند!

عکس العمل کشورهای عربی منطقه که خود را مسلمان می دانند در قبال تحولات غزه جای تأمل دارد. پادشاه عربستان پس از آنکه تعداد بسیاری از کودکان غزه در خون پاک خود غلتیدند، شجاعت به خرج داده و این اقدام را محکوم کرد! که این عکس العمل بی موقع و دیرهنگام مورد تمسخر کاربران فضای مجازی قرار گرفته و آنرا حرکتی مزورانه و نقشه ای سیاسی دانستند.

بیانیه ملک عبدالله که پس از 25 روز از جنایات وحشیانه صهیونیستها در غزه منتشر شد، نشان از بی اعتنایی وی به مسئله ی فلسطین دارد، همان امری که امام خمینی (ره) از آن بعنوان بی اهمیتی نسبت به مسئله اول جهان اسلام یاد کرده و بارها بدان هشدار داده بودند.

بنیانگذار انقلاب اسلامی برای بیداری و آگاهی همه مسلمین و توجه جدی آنان به مسئله ی فلسطین، جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز قدس نامیدند تا شاید با حضور گسترده مسلمانان در جای جای جهان، برخی سران عرب به خواب رفته به خود بیایند و رژیم غاصب صهیونیستی را که خطری جدی برای خود آنان نیز محسوب می شود، بیشتر بشناسند و برای ریشه کن کردن این رژیم جعلی کمر همت بسته و در متحد ساختن مسلمانان گام بردارند.

امام خمینی(ره) فرموده اند "درتمام این گرفتاری هایی که در این مدت طولانی برای برادرهایمان در قدس پیدا شده است در اثر سهل انگاری رؤسای عرب بوده است."

وجود این رژیم جعلی نه تنها برای اسلام بلکه برای بشریت خطرناک است و این چه خواب سنگینی است که چشمان رؤسای عرب را در بر گرفته است؟! امری که باید ریشه آن را در بیخبری آنان از واقعیت خطر رژیم غاصب اسرائیلی برای همگان جستجو کرد.

امام خمینی(ره) در این رابطه می فرمایند "همه باید بدانند که هدف دولتهای بزرگ از ایجاد اسرائیل، تنها با اشغال فلسطین پایان نمی پذیرد؛ آنها در این نقشه اند که تمامی کشورهای عربی را به همان سرنوشت فلسطین دچار کنند."

در این میان و درست در حالیکه جهان نگران وقایع غمناک و تأسف بار غزه ی مظلوم است، شیخ نشین خلیج فارس مدعی جزایر سه گانه ایرانی می شود تا بدینوسیله تمرکز دیپلماتیک ایران را از موضوع غزه منحرف و متوجه ادعایی پوچ و واهی سازد؛ در کنار سکوت حاکمان این کشور در برابر حملات بیرحمانه صهیونیستهای غاصب به غزه، تلاش های مرموز برای تصرف جزایر سه گانه ایرانی از سوی امارات 43 ساله، این نکته را به اذهان القاء می سازد که چرا شیخ نشین خلیج فارس برای بازپس گیری فلسطین بعنوان مهمترین مسئله جهان اسلام، از دست اسرائیل غاصب و جلوگیری از وحشی گری آنان، سکوتی مرگبار را پیشه می سازد و موضوعی را پیش می کشد که نه تنها سندی بر آن مطرح نیست بلکه اصولاً جزو هیچ اولویتی محسوب نمی شود.

انتهای پیام/

نویسنده: اسدالله محبی

مطالب مرتبط:
برچسب ها: اعراب غزه فلسطین 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: